Štúdia Warner Bros. menia na rok 2021 plány a všetky svoje tituly posielajú okrem kín aj na HBO Max

3.12.2020|Ivet Kollárová|
Štúdia Warner Bros. menia na rok 2021 plány a všetky svoje tituly posielajú okrem kín aj na HBO Max

Správa, ktorú dnes štúdia Warner Bros. vydali šokovala celý filmový svet, vrátane prevádzkovateľov kín, streamovacie spoločnosti, filmových partnerov štúdii, kritikov a v neposlednom rade aj fanúšikov. Kvôli neistej situácii ohľadne vírusu Covid-19 sa štúdia WB rozhodli pre rázny krok. Na rok 2021 (potvrdili, že sa jedná len o toto obdobie) pripravili plán pre všetkých svojich 17 pripravovaných filmov, ktoré budú mať v rovnaký deň premiéru ako v kinách, tak aj na streamovacej platforme HBO Max.

Plán je platný najmä pre územie USA, kde je HBO Max dostupné a predplatitelia si budú môcť nové filmy pozrieť v priebehu jedného mesiaca a to bez ďalšieho poplatku. Po tomto období sa budú filmy aj naďalej premietať v kinách. Pre medzinárodný trh štúdia Warner Bros. neplánujú žiadne zmeny, naopak pre všetky svoje filmy plánujú ešte väčšie promo kampane a kino-distribúcie do všetkých kín, ktoré budú dostupné (rozumej otvorené).

Rok 2021 tak už teraz naberá na obrátkach, ktoré môžu nadobro zmeniť ako kino-distribúcie (a ako sa k tomuto kroku postavia kiná v USA) tak aj streamy, pretože pre ostatné stanice ako Netflix, Amazon, či Disney+ je to hodená rukavica do ringu (vieme, že v tomto biznise sa točia obrovské peniaze na kúpu práv na filmy, aby sa mohli objaviť na streamoch). A v tomto ohľade je tak už teraz v popredí práve HBO Max

No každá minca má dve strany a niekedy pekne kontroverzné. Rôzne zdroje tvrdia, že mnoho USA prevádzkovateľov kín o tomto kroku štúdii WB nevedelo a ostalo zaskočených a štúdia tak budú musieť prísť s veľmi dobrými podmienkami, aby kiná na tomto kroku netratili, oplatilo sa im filmy hrať a nezačali filmy štúdii bojkotovať. Rovnako sa hovorí, že štúdia WB o kroku s HBO Max neinformovalo svojich filmových partnerov, ktorí majú niektoré filmy distribuovať (ako napr. štúdia Legendary). 

A o ktorých 17 filmov sa jedná? Nový film Suicide Squad, The Matrix 4, Duna, Godzilla vs. Kong, Space Jam: A New Legacy, Little Things, Judas and the Black Messiah, Tom & Jerry, Mortal Kombat, Those Who Wish Me Dead, The Conjuring: The Devil Made Me Do It, In The Heights, Reminiscence, Malignant, The Many Saints of Newark, King Richard a Cry Macho.

Warner Bros. a mediálna spoločnosť WarnerMedia Studios and Network Group, ktorá stojí za streamom HBO Max dokonca ani nepočkali na výsledky prvého takéhoto pokusu, ktorým bude film Wonder Woman 1984, ktorý v rovnaký deň, 25. decembra v USA dorazí do kín aj na HBO Max. U nás, ako ja v niektorých iných európskych, či svetových krajinách, uvidíme film v kinách o týždeň skôr a to 17. decembra. Cieľ štúdii ako aj filmu je jasný, prekonať v tržbách film Tenet, aby sa tento krok oplatil a film sa minimálne vyrovnal úspechu jeho predchodcu WW z roku 2017.

Hovorí sa ťažké situácie si vyžadujú progresívne riešenia, uvidíme ako to všetko dopadne a kto sa bude smiať ako posledný.. a či vôbec. Predsa len do roku 2021 vkladáme veľké nádeje.

Update: WarnerMedia oznámili správu o spustení streamu HBO Max v krajinách Latinskej Ameriky a Európe a malo by sa tak stať v druhej polovici roku 2021. Dokopy by sa malo jednať o 190 krajín, v ktorých bude služba HBO takto „vynovená“. Je tak možné, že sa služby HBO Max dočkáme aj na Slovensku.

Zdroj:  warnermedia.com Foto © Warner Bros./twitter

Súvisiace články