Viťazom tretieho júnového otváracieho víkendu je akčná snímka Rýchlo a zbesilo 9.

22.6.2021|Marko Aust|

V treťom otváracom víkende si prvú priečku za návštevnosť i tržby berie akčná snímka Rýchlo a zbesilo 9 zo sveta rýchlych kolies. Pozrelo si ju 21 361 divákov a tržby boli 134 534 eur. Kyberteroristka Cipher sa doteraz nespamätala z úderu, ktorý jej uštedrila partia v ôsmej časti, a je odhodlaná im to všetko vrátiť aj s úrokmi.

Na druhé miesto zostúpila hororová snímka Tiché miesto 2, v ktorej prežijete, len keď budete potichu. Film cez víkend zhliadlo 5 298 divákov a tržby narástli o ďalších 35 440 eur.

Tretia priečka patrí opäť hororovej snímke V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol, kde opäť na scénu vystupujú Warrenovci, známi vyšetrovatelia paranormálnych javov. Za tretí víkendový týždeň si pripísala 4 083 divákov spolu s tržbami 26 990 eur, celkovo je to 289 827 eur.

Zemiaková medaila sa ušla premiérovej snímke Luca, rodinná animovaná rozprávka na zavedie na romantické prostredie talianskej riviéry, kde sa odohráva priateľstvo medzi chlapcom a morskými príšerkami prezlečenými za človeka. Za uplynulý víkend si ju pozrelo 3 803 divákov a tržby sú 10 296 eur.

Z filmových noviniek sa na šiestom mieste umiestnil hororový film Prekliata, kde mladé sluchovo postihnuté dievča Alice je po údajnej návšteve Panny Márie zrazu schopné počuť, hovoriť a uzdravovať chorých. Avšak následne sa začnú diať desivé veci. Tržby mal 8 317 eur a 1 263 divákov.

Ďalšia hororová novinka s názvom Bež! sa umiestnila na siedmom mieste (8 095 eur a 1360 divákov), kde mladé dievča vyrastá iba so svojou oddanou a starostlivou mamou v úplnej izolácii, jedného dňa sa ale začína vyplavovať na povrch zlovestné mamičkino tajomstvo.

Na záver je tu ešte akčný triler V pasci (tržby 1 264 eur a 206 divákov), ktorý skončil na trinástom mieste. Nevlastné sestry Ida a Tuva vydali na zimný ponor do odľahlej časti nórskeho pobrežia. Ku koncu ponoru Tuvu privalí odlomená skala a uväzní ju pod vodou. Ida je podrobená skúške charakteru a sily.

  Foto © CinemArt

Súvisiace články