Filmové tipy na tretí januárový víkend: Brazen, Tajomstvo Santa Vittorie

14.1.2022|Marko Aust|

Po krátkej prestávke sa opäť vraciame s filmovými tipmi na víkend. Po dvoch mesiacoch sa tiež otvorili kiná, čo milovníci veľkého strieborného plátna určite privítajú. Pre tých, ktorí dávajú prednosť zhliadnúť snímky z domáceho prostredia, tu máme trojicu našich filmových tipov.

V piatok by mali zbystriť naše nežné polovičky a hlavne čitateľky romantických a mysterióznych románov od spisovateľky Nory Roberts. Na motívy jej románu "Brazen Virtue", ktorý u nás vyšiel pod názvom "Srdcová dáma", bola nakrútená nová snímka Brazen, ktorá má na Netflixe filmovú premiéru. Prominentná spisovateľka a odborníčka na záhady Grace (Alyssa Milano) sa ponáhľa do svojho rodinného domu vo Washingtone, pretože ju volá jej odcudzená sestra. Keď je jej sestra zavraždená a jej dvojitý život webkamerovej umelkyne je odhalený, Grace ignoruje varovania chladnokrvného detektíva Eda (Sam Page) a zapojí sa do prípadu.

Na sobotný večer sme zvolili francúzsku komédiu Čo sme komu urobili? (Joj, 20:35h). Claude a Marie Verneuilovci sú provinčnými milovníkmi starého dobrého Francúzska, silne veriaci katolíci a vo svojom okolí patria medzi vážených občanov. A tiež majú štyri dcéry Isabelle, Odile, Ségoléne a Laure. Dnešná doba ale Verneuilovcov konfrontuje s mnohými vecami, ktoré rozhodne nie sú podľa ich gusta. Prvá dcéra si totiž vzala moslima, druhá Žida a tretia sa vydáva za Číňana, skúste si potom predstaviť ako vyzerá v tejto zostave veľké rodinné stretnutie na Vianoce. Jedinou a poslednou nádejou na „skutočnú“ svadbu v kostole majú pri najmladšej dcére, ktorá, aleluja, stretla Charlesa, vzorného katolíka.

Koniec víkendu môžete spestriť snímkou Tajomstvo Santa Vittorie (ČT2, 21:50h) od Stanleyho Kramera s Anthonym Quinnom v hlavnej úlohe. Hrdinstvo je ako dobré víno: netrvá dlho. Vie to každý obyvateľ talianskej horskej dedinky Santa Vittoria. Keď padne Mussolini, nevzbudí to u nich veľkú pozornosť. Čoskoro však do Santa Vittorie dorazia nemecké okupačné jednotky. Ich úlohou je prevziať kontrolu nad všetkými miestnymi podujatiami - a predovšetkým sa zmocniť miestnych zásob vína. Dedinčanom sa nemohlo stať nič horšie. Snímka bola dvakrát nominovaná na Oscara a to za strih a hudbu.

Prajeme vám, milí čitatelia, príjemný a pokojný víkend.

  Foto © Netflix

Súvisiace články