Filmové tipy na prvý marcový víkend: Proti ľadu, Život v Heights

4.3.2022|Marko Aust|

Opäť vás vítame v ďalšom článku v našej pravidelnej rubrike. I keď zima je už na odchode, jar nám pomaly klope na dvere, pri zimnom mrazivom období ešte na chvíľu ostaňme.

Na piatok máme filmový tip na novinku na Netflixe s názvom Proti ľadu. V roku 1909 sa dánska arktická expedícia pod vedením kapitána Ejnara Mikkelsena (Nikolaj Coster-Waldau) pokúšala vyvrátiť nárok Spojených štátov na severovýchodné Grónsko. Mikkelsen zanecháva svoju posádku na lodi a spolu s neskúseným členom posádky Iverom Iversenom (Joe Cole) sa vydáva na cestu po ľade. Obom mužom sa podarí nájsť dôkaz, že Grónsko je jeden ostrov, ale návrat na loď trvá dlhšie a je oveľa ťažší, než očakávali. Bojujúc s extrémnym hladom, únavou a útokom ľadového medveďa nakoniec dorazia a nájdu svoju loď rozdrvenú v ľade a tábor opustený. V nádeji, že ich zachránia, musia teraz bojovať o prežitie.

Filmový tip na sobotu máme na vojnovú drámu 6. Batalión. Dej sa odohráva na Filipínach v roku 1945. Rozpráva skutočný príbeh šiestich vojakov, ktorí sa pod vedením podplukovníka Colonela Mucciho (Benjamin Bratt) a kapitána Princea (James Franco) vydávajú na odvážnu záchrannú misiu. Vojaci majú takmer nesplniteľnú úlohu - musia ísť tridsať míľ za nepriateľskú líniu a oslobodiť päťsto amerických vojnových zajatcov z japonského zajateckého tábora Cabanatuan. V hre je úplne všetko.

Nedeľný večer si môžete spríjemniť hudobným muzikálom Život v Heights (20:00h, HBO GO). Snímka vám vženie slzy dojatia do očí: ulice v ňom prekypujú chytľavou hudbou, krásni ľudia fantasticky tancujú ako o (lepší) život a malé sny sa stávajú veľkými... Vôňa čerstvo pomletej kávy sa šíri vzduchom 181. ulice, kde kaleidoskop životných snov združuje obyvateľov pulzujúcej štvrti Washington Heights. V centre toho všetkého stojí sympatický majiteľ obchodíku Usnavi (Anthony Ramos), ktorý šetrí každý cent zo zárobku, aby raz mohol žiť lepšie vo svojej nádhernej štvrti multikultúrneho New Yorku.

Prajeme príjemný a pokojný víkend.

  Foto © Netflix

Súvisiace články