Prvý teaser k hranému filmu Barbie od režisérky Grety Gerwig

17.12.2022|Ivet Kollárová|

Štúdia Warner Bros. včera zverejnili prvú ukážku k dlho-očakávanému hranému filmu, ktorý nám otvorí dvere do sveta najobľúbenejšej štýlovej bábiky a módnej ikony od spoločnosti Mattel, Barbie. Avšak, ako sľubuje režisérka filmu Greta Gerwig, či hlavná predstaviteľka bábiky, ktorá zmenila svet, Margot Robbie, dostaneme niečo úplne iné ako očakávame a  máme sa pripraviť na film, ktorý zmení náš pohľad na svet, či samotnú bábiku Barbie, ktorá sama o sebe bola priekopníčkou hračkárskeho biznisu.

Dej filmu Barbie je stále zahalený rúškom tajomstva, avšak má byť zasadený do sveta, v ktorom Barbie búra tradície/stereotyp o dievčatkách hrajúcich sa s bábikami. Brilantnou pasážou ukážky je časť z filmu, ktorá vzdáva hold kultovému filmu od Stanleyho Kubricka2001: Vesmírna odysea a odkazuje tak na epickosť a prelomovosť bábiky Barbie. Hlas, ktorý nás sprevádza teaserom patrí herečke Helen Mirren

O réžiu filmu sa postarala Greta Gerwig (Lady Bird, Malé ženy (2019)), ktorá spolu so svojím životným partnerom, režisérom Noahom Baumbachom napísala aj scenár. Film má aj zaujímavé herecké obsadenie zvučných mien na čele so spomínanou Margot Robbie. Po jej boku si zahrali Ryan Gosling ako Ken, či Simu Liu, America Ferrara, Kate McKinnon, Emma Mackey, Issa Rae, Ariana Greenblatt, Alexandra Shipp, Kingsley Ben-Adir, Michael Cera, Rhea Perlman, Nicola Coughlan, či Will Ferrell

Okolo filmu cirkuluje správa, že rôzni herci, či herečky sa v rôznych častiach filmu predstavia ako alternácie postáv Barbie a Ken, ktoré primárne hrajú Robbie a Gosling.

Film Barbie prešiel aj niekoľkými zmenami na poste hlavnej úlohy, či réžie. O réžiu filmu, ktorý je v procese výroby okolo osem rokov sa zaujímali režisérky Alethea Jones, či Patty Jenkins. V jednom momente produkcie filmu boli v súvislosti s hlavnou úlohou bábiky Barbie spomínané aj herečky Anne Hathaway, či Amy Schumer.

Film štúdii Warner Bros., Barbie príde do našich kín 20. júla 2023.

Zdroj:  hollywoodreporter.com Foto © Depositphotos

Súvisiace články