Na záver roka máme v kinách len jednu novinku, nemeckú komédiu Srdcová záležitosť

29.12.2022|Ivet Kollárová|

Filmový december uzavrieme len s jednou novou snímkou, ktorá prichádza dnes do našich kín. Všetka pozornosť sa tak môže sústrediť na prichádzajúci nový rok 2023, v ktorom bude pokračovať oscarovská sezóna a my si v kinách budeme môcť pozrieť pár potenciálnych oscarovských kandidátov – Tár, Duchovia Inisherinu, Till, Babylon, Syn, či Impérium svetla, ktorí by mohli v marci získať cennú sošku Akadémie. 

Zároveň nás v kinách čakajú dlho-očakávané tituly či už hollywoodske blockbustre, tak aj menšie klubové filmy. Zatiaľ si ale užite Silvester, oslávte príchod Nového roku, pozerajte filmy, bavte sa o nich, bavte sa s nimi a vidíme sa v kinách.

Nemecká režisérka a scenáristka Anika Decker napísala scenár a natočila romantickú komédiu Srdcová záležitosť (Liebesdings). Populárny herec Elyas M’Barek, známy učiteľ zo série filmov Fakjú pán profesor, sa vracia v úlohe filmovej celebrity na úteku, ktorá sa nečakane ocitne v pomerne výstrednom stand-up klube na vankúši veľmi netradičného tvaru. Tak sa začína jeho zoznámenie s Friedou, ktoré mu skutočne zmení život. 

Červený koberec, žiariace reflektory, kričiaci fanúšikovia, fotografi naháňajúci sa za najlepším záberom, kameramani čakajúci na rozhovory – premiéra sa blíži a najväčšia hviezda filmu Marvin Bosch je netrpezlivo očakávaná. Ten však neprichádza. Rozhovor, ktorý s ním naživo robí zákerná bulvárna novinárka Bettinou Bambergerovou sa mu vymyká z rúk a tak uteká pred novinármi aj fanúšikmi ulicami mesta.

Jeho zúfalý útek sa skončí v alternatívnom divadelnom klube Divadlo 3000, kde stretne jeho šéfku Friedu, ktorá ho v tomto krachujúcom podniku ukryje. Frieda je úplne iná ako jeho fanúšičky, pretože ako emancipovaná mladá žena takýmito mužmi skôr pohŕda. Marvin sa s takýmto prístupom ešte nikdy nestretol. Vďaka nej však zažije bláznivú queer párty vo veľmi netradičnej maske a postupne zisťuje, aká krehká a prchavá je sláva, a že šťastie možno nájsť tam, kde ho najmenej čaká. Podarí sa im zachrániť klub, obnoviť Marvinovu povesť a dať naozajstnej láske skutočnú šancu? A to všetko pod dohľadom ohromenej verejnosti? V hlavných úlohách Elyas M’Barek, Lucie Heinze, Peri Baumeister, Linda Pöppel, Maren Kroymann, či Alexandra Maria Lara.

  Foto © Depositphotos/CinemArt

Súvisiace články