Prehľad filmov na jún 2024

3.6.2024|Marko Aust|

Vstúpili sme do ďalšieho mesiaca jún, začína letné obdobie. Prinášame stručné zhrnutie na aké júnové snímky sa môžeme tešiť v slovenských kinách. K jednotlivým snímkam sa neskôr podrobnejšie vrátime v našich obvyklých týždnových reportoch.

Začiatkom mesiaca si môžeme pozrieť dobrodružno komediálnu snímku Chiméra o lovcoch a vykrádačov hrobov. V mysterióznom horore Sliediči sa predstaví Dakotoa Fanning v úlohe umelkyňe, ktorá uviazne v rozľahlom írskom lese a dostane sa do pasce. Francúzska komédia Daaaaaali! je o mladej francúzskej novinárke sa opakovane stretáva so Salvadorom Dalím kvôli projektu dokumentárneho filmu, ktorý sa nikdy nezačne nakrúcať. Na scénu sa opäť vracia duo Will Smith a Martin Lawrence v pokračovaní kultovej krimi-komediálnej série Bad Boys: Na život a na smrť, kde sa snažia očistiť meno ich zosnulého kapitána. Dokumentárna snímka Kam patrím? Tri príbehy dospievania z rôznych kútov Európy zobrazuje tri príbehy o dospievaní mladých ľudí. V životopisnom filme Veľmajster od Wong Kar-Waia o bojových umeniach rozpráva príbeh Ip Mana, legendárneho trénera, ktorý se stal učiteľom Bruca Leeho.

V ďalšom týždni sa dočkáme animovaného filmu V hlave 2 spoločností Disney a Pixar, kde budú mať diváci opäť možnosť vidieť, čo sa deje v hlave teraz už čerstvej tínedžerky Riley. Francúzska komédia Máme prachy! je o výhercoch v lotérii, ktorým sa splnený sen rýchlo zmení na nočnú moru. V romantickej dráme s prvkami komédie Povaha lásky je Sophie postavená pred rozhodnutie, či dať prednosť svojmu srdcu, alebo intelektu. Dokumentárny film Tí, ktorí tancujú v tme od režisérky Jany Ševčíkovej vypráva šesť príbehov mladých nevidomých, ktoré budia túžbu po živote, nabíjajú optimizmom a neboja sa sarkazmu.

Benzínom voňajúca dráma Motorkári od režiséra Jeffa Nicholsa zachytáva vzostup a pád motorkárskeho gangu. Režisér Ladj Ly v dráme Nežiaduci nadväzuje na svoj medzinárodne uznávaný debut Les Misérables ďalším hlboko osobným a politicky angažovaným portrétom komunity, ktorá sa usiluje nájsť svoju vlastnú cestu a miesto, kam by mohla patriť. Legendárny príbeh o Lassie znova ožíva, najslávnejšia kólia sveta sa konečne vracia na plátno v rodinnej snímke Lassie: Nové dobrodružstvo.

Záver júna vyplnía ešte zvyšné snímky ako pokračovanie apokalyptickej hororovej ságy Tiché miesto: Prvý deň. Poľská rodinná snímka Čarodejník Kajtek nás prenesie do sveta mágie a čarov, ale aj do temných zákutí detstva, prvých sklamaní a bôľov. Francúzska šialená parodická komédia Rýchlo a nemožne je o celoživotnom nemehlovi, ktorý má tri dni na záchranu babičky. V dráme Birthday Girl Nanna pozvala svoju dcéru Cille a jej najlepšiu kamarátku na plavbu výletnou loďou do Karibiku, aby oslávili Cilline 18. narodeniny. Vysnívaná dovolenka sa však hneď prvý večer zmení na nočnú moru. Westernová americká sága Horizont: Americká sága od režiséra Kevina Costnera, ktorý si aj zahral hlavnú úlohu, sa odohráva počas obdobia americkej občianskej vojny v 60. rokoch 19. storočia. Dokument Olympijský medzičas sa zamýšla nad otázkou aký dopad majú olympijské hry na svoje usporiadateľské mestá.

  Foto © CinemArt

Súvisiace články

Prehľad filmov na máj 2024

Prehľad filmov na máj 2024

Pred nami je mesiac máj, mesiac lásky a my tu máme pre vás opäť prehľad filmov, ktoré uvidíme v slovenských kinách. Kaskadér Jeho...