Štvrtok 31. mája prinesie do slovenských kín dve akčné drámy

28.5.2007|Webnoviny|
Štvrtok 31. mája prinesie do slovenských kín dve akčné drámy BRATISLAVA 28. mája (WEBNOVINY) - Posledný májový deň prinesie do slovenských kín dve filmové novinky - akčné drámy Ostreľovač (Shooter, 2007) a Alpha Dog (2006).

Scenár Ostreľovača napísal Jonathan Lemkin podľa novely Stephena Huntera. O réžiu sa postaral Antoine Fuqua. Hlavným hrdinom filmu je elitný sniper Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg), ktorý sa ocitne v nezávideniahodnej situácii - obvinia ho z pokusu o atentát na amerického prezidenta. V nerovnom súboji jednotlivca proti systému sa vydáva v stopách osamelých bojovníkov, ktorí museli zužitkovať všetky svoje schopnosti k tomu, aby v tejto vopred prehranej hre prežili a zvíťazili. Bývalý špičkový armádny prieskumník a ostreľovač Bob Lee Swagger zavesil kariéru na klinec po tom, ako sa stal obeťou podrazu organizovaného vyššími miestami. I tak ho v jeho "exile" vysoko v horách prekvapí penzionovaný plukovník Johnson (Danny Glover) a požiada ho o pomoc. V hre je život amerického prezidenta a vraj len Bobove mimoriadne schopnosti a presná muška môžu túto hrozbu eliminovať. S veľkou nechuťou sa do akcie zapojí a príliš neskoro zistí, že sa stal obeťou podrazu číslo dva. Z hrdinu, od ktorého závisel osud celého národa, sa tak razom stáva "hlavná postava" novinových titulkov, v ktorých je označovaný za osamelého zabijaka, ktorý sa pokúsil zastreliť hlavu štátu. V zúfalých pretekoch s časom má Bob jedinú nádej - zistiť, kto a prečo ho do tohto komplotu zatiahol. Veľa šancí nemá, pretože proti nemu stojí celá krajina a na svojej strane má len neskúseného agenta FBI a dievča, s ktorým práve začal chodiť. Čím ďalej Bob uniká z perfektne pripravenej pasce, tým je mu jasnejšie, že ohrozený je nielen jeho život, ale tiež osud celej Ameriky.

Alpha Dog v réžii Nicka Cassavetesa je inšpirovaný skutočnými udalosťami z roku 2000 - únosom a vraždou 15-ročného chlapca. Johnny Truelove (Emile Hirsch) je mladý drogový díler, ktorý predáva tvrdé drogy pohodlne zo svojho luxusného domu spolu s vernými kamarátmi (Justin Timberlake, Vincent Kartheiser, Shawn Hatosy, Alex Solowitz), ktorí pre neho spravia čokoľvek. Jake Mazursky (Ben Foster) je Johnnyho stály zákazník. Keď ale Johnnymu nezaplatí za nemalú dávku, ten sa rozhodne konať. Unesie jeho malého brata Zacka (Anton Yelchin). Chlapec, ktorému nedochádza, do akej situácie sa dostal, dobrovoľne odchádza do Johnnyho domu. Teší sa, že ho veľkí chlapci vzali medzi seba - na žúr plný drog, alkoholu, sexu, nahých žien a zbraní. Všetci mu dávajú pocítiť, že je jedným z nich, ale Johnny odchádza z domu, aby Jakeovi vysvetlil aká je situácia - ak nedostane peniaze, nevráti mu brata. Zrazu sa všetko začne rúcať - karty sa obracajú a Johnny si prestáva byť istý svojou situáciou. Vie, že za únos mu hrozí väzenie a rozhodne sa, že Zacka pustí. Situácia sa však nečakane skomplikuje a Zack tri dni po únose zomiera.

SITA Zdroj:  Webnoviny Foto © Paramount Pictures

Súvisiace články