V nedeľu v Los Angeles rozdajú 2007 MTV Movie Awards

1.6.2007|Webnoviny|
V nedeľu v Los Angeles rozdajú 2007 MTV Movie Awards BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) - V nedeľu 3. júna v Los Angeles rozdajú filmové ceny 2007 MTV Movie Awards. Zoznamu nominovaných kraľujú filmy 300 (2007) s piatimi, a Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža (2006) so štyrmi nomináciami. Po tri nominácie majú snímky Ľadové ostrie (2007), Diabol nosí Pradu (2006) a Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa (2006). Piráti a 300 proti sebe stoja v troch kategóriách, vrátane Najlepšieho filmu. V rovnakej kategórii je nominovaný aj Borat, komédia Ľadové ostrie a Malá Miss Sunshine (2006). Sacha Baron Cohen je nominovaný spolu trikrát. Okrem kategórie Najlepší komediálny herecký výkon a Najlepší filmový súboj (spolu s Kenom Davitianom) za Borata, je nominovaný aj v kategórii Najlepší filmový bozk (spolu s Willom Ferrellom) za ďalšiu komédiu Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006). V kategórii komediálnych hereckých výkonov stojí proti Cohenovi konkurencia v podobe štvorice: Emily Blunt (Diabol nosí Pradu), Will Ferrell (Ľadové ostrie), Adam Sandler (Klik - život na diaľkové ovládanie) a Ben Stiller (Noc v múzeu).

V hlavnej hereckej kategórii, ktorá je opäť zmiešaná, sú nominovaní traja muži a tri ženy. Pirátsku trilógiu medzi nominovanými zastupujú Johnny Depp a Keira Knightley. Rovnako dve nominácie má muzikál Dreamgirls - Beyoncé Knowles a držiteľka Oscara Jennifer Hudson. Šesticu dopĺňajú Gerard Butler (300) a Will Smith (Šťastie na dosah). V kategórii prelomových hereckých výkonov sú tiež nominované tri herečky a traja herci: Emily Blunt, Abigail Breslin, ktorá bola za svoj herecký výkon vo filme Malá Miss Sunshine nominovaná na Oscara, Jaden Smith (Šťastie na dosah), spevák Justin Timberlake (Alpha Dog), Lena Headey (300) a Columbus Short (Stomp the Yard).

MTV pridala tento rok kategóriu Najlepší letný film, ktorý ste ešte nevideli a v spolupráci s yahoo.com kategóriu Najlepšia filmová paródia. Odovzdajú aj cenu mtvU Student Filmmaker Award. Do kategórie paródií sa mohli zapojiť filmoví fanúšikovia a amatéri z celého sveta. Spomedzi takmer 400 krátkych "filmov" vybrala porota päť nominovaných. O víťazovi môžu hlasovaním na internete opäť rozhodovať fanúšikovia.

Moderátorkou odovzdávania cien v losangeleskom Gibson Amphitheatre bude herečka a komička Sarah Silverman. Odovzdávanie cien svojou prítomnosťou poctia napríklad: Jessica Alba, John Travolta, Josh Duhamel, Samuel L. Jackson, Amanda Bynes, Chris Tucker, Katherine Heigl, Seth Rogen, Shia LaBeouf, Michael Chiklis, Zac Efron, Tyrese Gibson, Chris Evans, Ioan Gruffudd a ďalší. Počas odovzdávania cien naživo zaspieva Rihanna s raperom Jay-Z alebo britská speváčka Amy Winehouse.

SITA Zdroj:  Webnoviny

Súvisiace články

Prehľad filmov na máj 2024

Prehľad filmov na máj 2024

Pred nami je mesiac máj, mesiac lásky a my tu máme pre vás opäť prehľad filmov, ktoré uvidíme v slovenských kinách. Kaskadér Jeho...