Tom Cruise hlavnou postavou v kontroverznom filme Valkyrie

20.7.2007|Webnoviny|
Tom Cruise hlavnou postavou v kontroverznom filme Valkyrie BRATISLAVA 20. júla (WEBNOVINY) - Tom Cruise si zahrá hlavnú úlohu v kontroverznom filme Valkyrie z obdobia druhej svetovej vojny. Film začali natáčať napriek tomu, že filmový štáb vykázali z berlínskej oblasti, v ktorej bola počas vojny popravená časť nemeckej armády. Tom Cruise patrí k scientológom a objavili sa informácie, že dôvodom vykázania z bývalého sídla nemeckého generálneho štábu, je nepriateľstvo krajiny k tejto cirkvi. "Udelili sme všetky ostatné povolenia, ale budova Bendler Block nemôže byť pre svoju hodnotu porušená," vyhlásil hovorca vlády Torsten Albig a poprel informácie o náboženských dôvodoch. Film Valkyrie, pomenovaný podľa krycieho názvu sprisahania proti Hitlerovi, režíruje Bryan Singer a obajví sa v ňom aj Kenneth Branagh. Do kín by sa mal dostať na budúci rok. "Neviem si predstaviť, že by sa mal film točiť inde ako v Nemecku a som rád, že sa nám podarilo pritiahnnuť Toma Cruisa do úlohy Stauffenberga," vyhlásil Singer.

Tom Cruise predstavuje vo filme plukovníka Clausa von Stauffenberga, ktorého popravili spolu s ostatnými účastníkmi pokusu o atentát na Hitlera v roku 1944.

SITA Zdroj:  Webnoviny Foto © 20th Century Fox

Súvisiace články

Comic-Con: Top Gun: Maverick trailer

Comic-Con: Top Gun: Maverick trailer

Tom Cruise prišiel do San Diega na jeden z najväčších pop-kultúrnych eventov, Comic-Con predstaviť dlhoočakávané pokračovanie filmu...