film Fantastická štvorka (2005)
Film Fantastická štvorka (2005)

Fantastická štvorka (2005)

film Fantastická štvorka (2005)
Film Fantastická štvorka (2005)

Réžia:

Tim Story

Žáner:

Akčný | Dobrodružný | Fantasy | Sci-Fi

Krajina

USA

Dĺžka filmu

106 min

Pôvodný názov:

Fantastic Four

Vynálezca, astronaut a vedec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí len krôčik od uskutočnenia svojho celoživotného sna – expedície do stredu kozmickej búrky.

K Reedovej kozmickej výprave sa pripája jeho najlepší kamarát, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedúci genetického výskumu, Reedova bývalá priateľka Sue Storm (Jessica Alba) a tiež aj jej horkokrvný mladší brat, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavným sponzorom celej výpravy, Victorom Von Doomom (Julian McMahon) za chrbtom, vydávajú sa na najdôležitejšiu expedíciu svojho života. Misia prebieha úspešne až do okamihu, keď Reed zistí, že sa mýlil v odhade rýchlosti blížiacej sa búrky. Behom niekoľkých minút je vesmírna stanica pohltená mrakmi kozmickej radiácie, ktoré spôsobia závažné zmeny v genotype všetkých členov posádky. Ich DNA je nenávratne pozmenená...rovnako ako ich budúcnosť. Dôsledky mutácií sa začnú prejavovať čoskoro po návrate na rodnú planétu: Reed získa schopnosť ľubovoľne naťahovať svoje telo a ako vodca celej skupiny získa prezývku Mr.Fantastic. Sue – teraz Invisible Woman – sa dokáže zviditeľniť a vytvárať pevné silové polia. Johnny sa vďaka svojej schopnosti vzplanúť a kedykoľvek vzlietnuť stane známym ako Human Torch. A Ben, ktorého transformácia je najviac šokujúca, sa premení v nadľudsky silné monštrum s oranžovou kožou, ktorá je tvrdá ako kameň – Thing. Tieto genetické mutácie sa im spoločnými silami podarí obrátiť v obrovské prednosti. Rozhodnú sa využiť svoje výnimočné schopnosti k tomu, aby prekazili zlomyseľné plány teraz tiež zmutovaného Dr.Dooma a ochránili obyvateľov New Yorku pred ďalšími nebezpečenstvami, ktoré by ich mohli ohroziť.
Astronauti. Hrdinovia. Celebrity. Pre celý svet sú Fantastická štvorka. Sebe navzájom sú si rodina. Fantastická štvorka je založená na najdlhšie vydávanom komikse z produkcie nakladateľstva Marvel, ktoré v priebehu rokov zaslúžene získal titul najlepší komiks na svete. V poslednej dobe sa dočkalo filmovej adaptácie niekoľko ďalších komiksov Marvelu – za zmienku stojí predovšetkým X-Men a Spider-Man.