film Veľkofilm (2007)
Film Veľkofilm (2007)
Články (1)

Réžia:

Jason Friedberg , Aaron Seltzer

Žáner:

Dobrodružný | Komédia

Krajina

USA

Dĺžka filmu

85 min

Slovenská premiéra:

12.7.2007 (Tatrafilm)

Pôvodný názov:

Epic Movie

Príbeh novej komédie rozpráva o štyroch nie až tak malých sirotách – prvú z nich vychováva kurátor v Louvri (kde sliedi aj vraždiaci albín), druhej sa podarilo utiecť z mexických wrestlingových zápasov, tretia práve len tak-tak prežila útok hadov v lietadle a štvrtá je „normálnym“ príslušníkom „X-mutantej“ komunity.
Smolou prenasledované kvarteto navštívi továreň na čokoládu, kde narazí na čarovnú skriňu, ktorá ich prenesie do sveta menom Gnarnia. Tu sa stretávajú s trochu šialeným kapitánom pirátskej lode i niekoľkými študentmi čarodejníctva a nakoniec spoja sily s múdrym, no nadržaným levom, aby spoločne porazili zlú Bielu čarodejnicu.
Veľkofilm je najnovším počinom nových kráľov filmovej paródie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera, ktorí si tentoraz vzali na mušku ten najväčší žáner zo všetkých: hollywoodske vysoko rozpočtové a špeciálnymi efektmi prepchaté blockbustery.
Po tom, čo si úspešne vystrelili z hororov a romantických komédií ako dvaja zo šiestich scenáristov filmu Scary Movie a autori filmu Strašná haluz, sa teraz zamerali na žáner, ktorý dosiaľ zostal nepovšimnutý – letné a jesenné piliere hollywoodskej produkcie – a znovu dokázali, ako sú hrdí na to, že môžu byť „prví medzi druhými“.