film 27 šiat (2008)
Film 27 šiat (2008)
Fotogaléria (11) | Články (1)

Réžia:

Anne Fletcher

Žáner:

Komédia | Romantický

Krajina

USA

Dĺžka filmu

107 min

Slovenská premiéra:

27.3.2008 (Tatrafilm)

Pôvodný názov:

27 Dresses

Jane je mladá, šikovná, úspešná a pracovitá žena, ktorej najväčšou vášňou je pomáhať svojim kamarátkam pripravovať svadby. Má ich za sebou už dvadsaťšesť a dve posledné dokonca stihla zvládnuť behom jediného večera. Je nešťastne zamilovaná do svojho šéfa Georga, ktorý ju má rád, ale akosi sa mu nechce ísť do intenzívnejšieho vzťahu. Jane je nesmelá, takže to vyzerá, že ich úprimný vzťah nebude nikdy naplnený. Kevin je mladý novinár, ktorý je tohto času nútený písať do New York Times články o svadbách, i keď by sa radšej venoval niečomu poriadnemu. Jane ho však pri stretnutí na jednej zo svadieb na prvý pohľad okúzli a Kevin sa rozhodne na jej príklade konečne čitateľom dokázať, o čom že tie svadby vlastne dnes sú.

Do New Yorku prichádza Janeina mladšia sestra Tess, ktorá sa živí ako modelka a pri prvom stretnutí totálne očarí Georga. A tak sa Jane musí vyrovnať s tým, že jej dvadsiatasiedma svadba bude pre jej sestru a Georga. To by sa ešte ale dalo zniesť, keby Tess Georgovi neklamala o svojej povahe, nechcela svadbu na mieste, ktoré si vysnívala Jane a nenechala prestrihať (rozumej zničiť) matkine svadobné šaty. Keď dá potom Kevinova editorka vytlačiť jeho nedokončený článok, podľa ktorého Jane vyzerá ako naivné dievčatko zvalcované svadobným biznisom, je jasné, že zbližovanie s Kevinom nie je na najlepšej ceste. Jane sa musí nadýchnuť a rázne konať.

Ľahká romantická komédia už úspešne vstúpila do filmovej distribúcie napríklad v Austrálii a stala sa nečakaným hitom. Dôvodov je hneď niekoľko. V hlavných úlohách sa objavujú vynikajúci herci Katherine Heigl (Chirurgovia, Nabúchaná), James Marsden (X-mani, Kúzelná romanca) a Edward Burns (Zachráňte vojaka Ryana, Prázdniny ). Hlavná hrdinka svojim naturelom pripomína Bridget Jonesovú, ale v oveľa láskavejšom a zároveň bojovnejšom prevedení. Scénár k filmu pochádza od autorky úspešnej snímky Diabol nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Let´s Dance).

Vo filme 27 šiat navštívime svadbu v kovbojskom, v bikinách, v indických sárí a to všetko na najrôznejších a často veľmi podozrivých miestach. Zároveň sa však stretneme s hrdinkou, ktorá napriek všetkej tej paráde vníma svadby ako magické okamihy v živote dvoch ľudí a snaží sa pre ich šťastie urobiť maximum. Aj v tom je sila jednej z najlepších romantických komédií poslednej doby.