film Planéta 51 (2009)
Film Planéta 51 (2009)

Planéta 51 (2009)

film Planéta 51 (2009)
Film Planéta 51 (2009)

Réžia:

Jorge Blanco , Marcos Martínez , Javier Abad

Žáner:

Animovaný | Dobrodružný | Fantasy | Komédia | Rodinný

Krajina

Veľká Británia | Španielsko

Dĺžka filmu

91 min

Slovenská premiéra:

14.1.2010 (Intersonic)

Pôvodný názov:

Planet 51

Zelení obyvatelia Planéty 51 žijú spokojným životom v útulných domčekoch, vychovávajú deti, venčia psíky. Navštevujú kiná, užívajú si na večierkoch. Pokojnú idylku a harmóniu ruší iba občasný dážď keď padajú z neba kamene a strach z možnej mimozemskej invázie. Vesmír totiž nie je poriadne preskúmaný a je vysoká pravdepodobnosť, že niekde určite existuje nepriateľská civilizácia, ktorá by mohla nádhernú Planétu 51 napadnúť a úplne zničiť.

Astronaut NASA, kapitán Chuck Baker z planéty Zem pristane s vesmírnou loďou svetelné roky od domova na neznámom mieste. Myslí si, že konečne prišiel okamih na ktorý tak dlho čakal a on objavil neosídlenú planétu. Ale veľmi krátko na to zistí, že tu rozhodne nie je prvý a určite nie sám. Pristál totiž v záhrade jednej milej rodinky, ktorá si práve užíva grilovaciu párty. Zmätený z čudných zelených postavičiek sa dáva na útek. Cestou naráža na ďalšie potvorky, ktoré sú pri stretnutí s ním rovnako vydesené ako on. Celá Planéta 51 je v pohotovosti. Objavil sa totiž votrelec, ktorého sa poniektorí tak obávali. Paranoidný generál vydáva rozkazy na chytenie a zneškodnenie votrelca. Chuck sa ukryje v planetáriu, v ktorom pracuje ako brigádnik Lem. Aj napriek tomu, že ich prvé stretnutie nie je najšťastnejšie, vznikne medzi nimi skutočné priateľstvo. Chuck sa s Lemovou pomocou musí dostať k rakete skôr, ako vyštartuje nazad na Zem.

V slovenskom znení: Boris Al Khalagi, Stano Dančiak, Ján Koleník, Štefan Martinovič, Marek Majeský, Jakub Janák, Tatiana Pauhofová, Peter Sklár a iní

Zvuk: Róbert Barčák
Produkcia: Cecília Uškrtová
Preklad a dialógy: Mirka Brezovská
Réžia slovenského znenia: Anna Cicmanová

Slovenské znenie vyrobilo Yes Production a Studio Virtual.