film Hunter Killer: Neviditeľný zabijak (2018)
Film Hunter Killer: Neviditeľný zabijak (2018)
Video (1)

Réžia:

Donovan Marsh

Žáner:

Akčný | Thriler

Krajina

Čína | Veľká Británia | USA

Dĺžka filmu

121 min

Slovenská premiéra:

8.11.2018 (Bontonfilm)

Pôvodný názov:

Hunter Killer

Akčný triler Hunter killer: Neviditeľný zabijak s Gerardom Butlerom v hlavnej úlohe vracia na plátna žáner ponorkových trilerov plných akcie, osobných drám a napätia. Budúcnosť svetového poriadku leží v hlbinách ľadového oceánu, kam práve mieri špeciálna útočná ponorka, aby ovládla chladné vody. Ale nie je sama. V ďalších úlohách sa predstavia Gary Oldman, Common alebo Michael Nyqvist.

Hunter Killer, označenie pre útočnú ponorku s jediným cieľom - nájsť protivníka a zlikvidovať. Tichý zabijak, špeciálna jednotka v širokom svete pod hladinou.

Severný oceán je miestom, kde studená vojna medzi západom a Ruskom nikdy neskončila. Mimo dosahu ľudských očí tú prebiehajú nebezpečné hry, provokácie a dokazovanie sily. Najmodernejšie nukleárnej ponorky na oboch stranách majú nepriateľa odstrašiť od útoku, ktorý by mal za následok rovnako strašnú odvetu.

Hry ale skončili! Ruská ponorka pod hladinu pošle bez varovania svojho soka na dno. Nad hladinou potom zmizne ruský prezident a velenie nad armádou aj nukleárnym arzenálom sa ujíma nebezpečný generál s túžbou svoju mocnú armádu konečne použiť. Vojna už nie je len hrozba, vojna pomaly začína. Kým na súši uprostred nepriateľského územia má americké komando za úlohu zabezpečiť a zachrániť ruského prezidenta, pod hladinou je povolaná do akcie špeciálnej útočná ponorka s Gerardom Butlerom v úlohe jej kapitána. Musí využiť svoje dlhoročné skúsenosti podmorských hier na mačku a myš a dostať sa až do tyla nepriateľských vôd. V prípade nutnosti útočiť. Pri svojej misii v hlbinách nájde nečakaných protivníkov aj spojencov.

Gerard Butler spolu s režisérom strávili počas príprav filmu plné tri dni na palube ponorky USS Houston, aby tam čo najlepšie spoznali, ako prevádzka a život vo vojenskej ponorke skutočne vyzerá. Úloha kapitána Andropova sa stala jednou z posledných postáv, ktorú na plátne hrá už nebohý Michael Nyqvist.

Herecké obsadenie
Ethan Baird
Ethan Baird
Sonar 3
Jacob Scipio
Jacob Scipio
Sonar 2
Corey Johnson
Corey Johnson
kapitán
Henry Goodman
Henry Goodman
senátor z Illinoisu
Gary Oldman
Gary Oldman
CJCS Charles Donnegan
Gerard Butler
Gerard Butler
kapitán Joe Glass
Shane Taylor
Shane Taylor
Turner
Cosmo Jarvis
Cosmo Jarvis
Fathometer Operator
Linda Cardellini
Linda Cardellini
Jayne Norquist
Toby Stephens
Toby Stephens
Bill Beaman
Michael Trucco
Michael Trucco
Devin Hall
Igor Jijikine
Igor Jijikine
Tretiak
Ilia Volok
Ilia Volok
kapitán Vlade Sutrev
Hristo Mitzkov
Hristo Mitzkov
Volkov Sonarman
Michael Nyqvist
Michael Nyqvist
kapitán Andropov
Caroline Goodall
Caroline Goodall
prezident Dover
Theo Barklem-Biggs
Theo Barklem-Biggs
námorník Mackinnon
Atanas Srebrev
Atanas Srebrev
ruský poručík
Nathan Cooper
Nathan Cooper
posádka
Lee Asquith-Coe
Lee Asquith-Coe
poručík Schumacher