Štyri filmy Film Europe v súťaži Cannes

17.4.2014|-ts-|
Štyri filmy Film Europe v súťaži Cannes

Bratislava, 17. 4. 2014 – Dnes boli vyhlásené snímky, ktoré boli zaradené do súťaže Medzinárodného filmového festivalu v Cannes. Štyri z nich zakúpila do distribúcie pre Slovenskú a Českú republiku spoločnosť Film Europe Media Company.

Medzinárodný filmový festival v Cannes sa v tomto roku uskutoční po 67. raz. V minulom roku zvíťazila v hlavnej súťaži snímka Život Adèle, ktorú ešte pred vyhlásením víťazov zakúpila do distribúcie spoločnosť Film Europe. Aj v tomto roku sa jej podarilo získať práva k filmom, ktoré budú uvedené v Cannskej súťaži. „Štyri filmy v súťaži najprestížnejšieho svetového filmového festivalu sú výsledkom našej ročnej programovej a akvizičnej práce. Ďakujeme našim partnerom, ďakujeme producentom a licenčným partnerom za dôveru a veríme, že sa nám, tak ako minulý rok, podarí premeniť nomináciu na ocenenie,“ hovorí Ivan Hronec, prezident Film Europe Media Company.

Filmy, ktoré sa budú v tomto roku uchádzať o Zlatú palmu a následne budú uvedené v slovenských a českých kinách, na televíznom kanály Film Europe Channel a tiež na VOD sú:

Z domácej tvorby sa festivalovej porote a publiku predstaví Jean-Pierre a Luc Dardenne s filmom Deux Jours, Une Nuit. V hlavných úlohách sa predstavia Marion Cotillard a Olivier Gourmet.

Jean-Luc Godard sa v Cannes už niekoľkokrát uchádzal o najvyššie ocenenie festivalu, vždy však zostalo len pri nominácii. Tentoraz sa pokúsi osloviť porotu svojim v poradí 39. celovečerným filmom Adieu au Langre, ktorý natočil v 3D.

Politický aktivista Jimmy je deportovaný z Írska v 30-tych rokoch minulého storočia a do Cannes ho príde predstaviť Ken Loach. Pokial by záber Jimmy’s Hall získal najvyššie ocenenie festivalu, bola by to v poradí druhá Loachova Zlatá palma.

Ani režisér Andrey Zvyagintsev nie je v cannskej súťaži nováčikom. Leviathan je jeho tretím filmom, ktorý bude prezentovať na tomto filmovom festivale a prináša divákom mozaiku ľudských osudov súčasnej spoločnosti spojené s istou dávkou mytológie.

„Všetky filmy, ktoré sme v tomto roku kúpili, a ktoré budú uvedené v súťaži, sú výnimočné a každý z nich by si zaslúžil toto prestížne filmové ocenenie. Verím, že sa nám opäť podarilo kúpiť víťaza Cannes ešte pred tým, ako túto cenu získa,“ dodáva Ivan Hronec.

 

Zdroj:  MovieMania.sk Foto © archív

Súvisiace články

Total Recall (1990)

Total Recall (1990)

Douglas Quaid (Arnold Schwarzenegger) túži ísť na Mars, ale je od toho neustále odhováraný svojou krásnou ženou Lori (Sharon Stone). Vďaka...
Na doraz

Na doraz

Čo by ste urobili, keby vám uniesli vlastné dieťa? Respektíve, čo by ste urobili, ak by ste vedeli, že ešte môžete zasiahnuť a zmariť...