Cate Blanchett bude režírovať TV seriál Stateless

22.7.2015|Ivet Kollárová|
Cate Blanchett bude režírovať TV seriál Stateless

Austrálska herečka Cate Blanchett sa po prvý krát predstaví ako režisérka. Za svoj režisérsky debut si vybrala austrálsky seriál s názvom Stateless.

Seriál by mal vychádzať zo skutočného života Cornelie Rau. Bývalá stewardka leteckej spoločnosti Qantas nemecko-austrálskeho pôvodu sa do povedomia dostala v roku 2005, kedy sa jej podarilo ujsť z kontroverznej sekty známej ako Kenja. Namiesto slobody však skončila zavretá v imigračnom centre Baxter v Južnej Austrálií, pretože úrady sa mylne domnievali, že je ilegálnou prisťahovalkyňou.

Seriál Stateless vzniká v spolupráci so spoločnosťami Matchbox Pictures, Dirty Films a agentúrou Screen Austrália, ktorá finančne podporuje vznik scenára z pera Elise McCredie. Či sa Blanchett objaví v jednej z hlavných úloh seriálu, známe zatiaľ nie je.

Herečka v minulom roku ohlásila, že plánuje režírovať aj film The Dinner, inšpirovaný rovnomennou knihou od Hermana Kocha. Scenár k filmu napísal Oren Moverman. Bližšie informácie o tomto projekte ostávajú aj naďalej pod rúškom tajomstva.

Zdroj:  variety.com Foto © Depositphotos

Súvisiace články

Zomrel herec Roger Moore

Zomrel herec Roger Moore

Dnes vo veku 89 rokov zomrel britský herec Roger Moore, ktorý sa preslávil hlavne postavou Jamesa Bonda. Túto ikonickú postavu stvárnil ako...