Seriál Akty X sa opäť vráti na televízne obrazovky s novými epizódami

21.4.2017|Marko Aust|
Seriál Akty X sa opäť vráti na televízne obrazovky s novými epizódami

Televízna spoločnosť Fox oznámila správu, že známy sci-fi seriál Akty X sa vráti na televízne obrazovky s desiatimi novými epizódami, čo určite hlavne poteší priaznivcov tohoto seriálu. Ako uviedol portál Comingsoon, o nové diely sa postará tvorca seriálu Chris Carter, výroba by mala začať už začiatkom tohoto leta. Nové epizódy by sa mali následne odvysielať na prelome rokov 2017-2018.

Tento kultový seriál sa vrátil k divákom v desiatej sérii v minulom roku po dlhej pätnásťročnej prestávke a pozrelo si ho až 16 miliónov divákov, čo ho vtedy zaradilo hneď na druhé miesto rebríčka sledovanosti.

Seriál Akty X odštartoval v roku 1993, získal prestížne ocenenia ako 16 cien Emmy a 5 Zlatých Glóbusov.

Hlavnými postavami seriálu je dvojica agentov FBI Fox Mulder (David Duchovny) a Dana Scully (Gillian Anderson), obaja spoločne vyšetrujú špeciálne kriminálne prípady, zaradené medzi Akty X.

Akty X je označenie spisov, obsahujúcich záhadné a nevysvetliteľné skutočnosti, ktoré sa nikdy nepodarilo objasniť a tak boli založené ako nevyriešené. Špeciálny agent FBI Fox Mulder je posadnutý skúmaním paranormálnych javov a takmer všetko pripisuje duchom alebo mimozemšťanom. Agentka Dana Scully naopak rozhodne nezdieľa jeho nadšenie v otázke paranormálnych javov a každú Mulderovu teóriu sa snaží racionálne a vedecky vysvetliť. Spolu postupne vytvoria skvelo sa dopĺňajúcu dvojicu, vďaka ktorej sa tento seriál stal tak mimoriadne populárnym na celom svete.

Zdroj:  comingsoon.net Foto © FOX

Súvisiace články