Elisabeth Moss si zahrá v novom indie filme Call Jane

20.9.2017|Ivet Kollárová|
Elisabeth Moss si zahrá v novom indie filme Call Jane

Herečka Elisabeth Moss, ktorá si z nedeľného udeľovania televíznych cien Emmy Awards 2017 odniesla svoju prvú cenu za výkon v seriáli The Handmaid´s Tale, nezaháľa a po úspechu v televízii sa vráti aj na plátna kín. Jej ďalším projektom sa stala indie dráma s názvom Call Jane, ktorá sa zaoberá právami žien.

Režisérom snímky sa stal Simon Curtis, ktorý režíroval napríklad aj film Môj týždeň s Marilyn. O scenár, ktorý vychádza zo skutočných udalostí o hnutí nazvanom Jane Collective, ktoré sa formovalo v 60. rokoch, sa postarali Hayley SchoreRoshan Sethi.  

Film Jane Call sa odohráva v Chicagu v 60. rokoch a zameriava sa na skupinu žien, ktoré v utajení vykonávali bezpečné prerušenia tehotenstva v časoch, kedy boli potraty v USA nelegálne. Skupina prezývaná Jane Collective, alebo len Jane s oficiálnym názvom Abortion Counseling Service of Women´s Liberation, poukazovala na množstvo nebezpečných a neprofesionálne vykonaných potratov, ktoré narastali. Rozbehli tak hnutie za slobodnú voľbu každej ženy ísť na bezpečný potrat, čo v roku 1973 viedlo k jeho zlegalizovaniu po celých Spojených štátov.

Elisabeth Moss si zahrá hlavnú úlohu vydatej ženy, ktorá neplánovane otehotnie a bude musieť vyhľadať túto skupinu žien a požiadať ich o pomoc.

Moss, ktorá sa do povedomia dostala seriálom Mad Men, môžeme okrem seriálu The Handmaid´s Tale, vidieť v ďalšom vysoko hodnotenom seriáli Top of The Lake, ktorého druhá séria s podtitulom China Girl mala nedávno premiéru na stanici SundanceTV. A objaví sa aj v novom filme režiséra Rubena Östlunda, The Square (Štvorec), ktorý si z MFF Cannes odniesol Zlatú palmu za najlepší film.

Zdroj:  variety.com Foto © Depositphotos

Odporúčané články

Zomrel herec Roger Moore

Zomrel herec Roger Moore

Dnes vo veku 89 rokov zomrel britský herec Roger Moore, ktorý sa preslávil hlavne postavou Jamesa Bonda. Túto ikonickú postavu stvárnil ako...
Justice League

Justice League

Keď vydavateľstvo DC Comics a filmová spoločnosť Warner Bros. v roku 2014 odhalili svetu svoj dlhodobý plán týkajúci sa novobudovaného...