Demonlover (Demonlover)

19.10.2005|Paľo Červeň|

?

Demonlover (Demonlover) Počul som, že určité typy drog môžu u tvorivých ľudí pôsobiť pozitívne na ich tvorbu. Všetkého ale veľa škodí. Z tohto príslovia by sa mal poučiť režisér filmu Demonlover. Prečo? Pretože jeho posledný film je čistá haluza. Neviem ako to inak nazvať. Film pôsobí zo začiatku veľmi pozitívne a divák má pocit, že sa z neho vykľuje niečo naozaj dobré. Problém je, že jediné čo sa z neho vykľuje je nuda a totálny zmätok.

Druhá polovica filmu pôsobí akoby bol režisér neustále sfetovaný a strácal zdravý úsudok. Všetko sa stále viac zamotáva a divák stráca orientáciu. Všetko samozrejme končí úplne divným koncom ale to, že to tak dopadne, každý tuší už pol hodinu pred koncom. Škoda, pretože kamera a strih sú výborné. Tak isto aj hudba, ktorá dobre podfarbuje absurditu príbehu a celkovú ponurú atmosféru. Keby nebol príbeh tak zbytočne komplikovaný a bol by viacej zrozumiteľný, tak poviem, že ide o dobrý film.

Herecké výkony nie sú zlé. Hlavná predstaviteľka, ktorú stvárnila Connie Nielsen má charizmu. Hrala už aj v takých filmoch ako Gladiator (Gladiátor) alebo The Devil’s Advocate (Diablov advokát). Ostatní herci ničím nezaujmú, ale na druhej strane ani neurazia. Ich samotné pôsobenie vo filme je druhoradé, pretože celý príbeh sa točí okolo hlavnej postavy. V prípade, že by film nebol tak zbytočne rozťahaný a príbeh by bol podaný zrozumiteľnejšie, mohlo ísť o zaujímavý film. Takto zapadne iba do kategórie nudných a v podstate ničím nezaujímavých filmov.

VERDIKT MOVIE MANIA:
Zdroj:  MovieMania

Odporúčané články

Rozhovor s Alfrédom Aczelom

Rozhovor s Alfrédom Aczelom

Od koľkých rokov dabujete filmy? Zhruba od desiatich rokov. Ako ste sa k dabingu dostali? Ako detský herec, keď som robil veľa...