Rýchle správy

Včera | Ak z rôznych dôvodov nepoužívate streamovacie služby v domácej karanténe, máme tu pre vás televízne tipy na staniciach, ktoré sú voľné dostupné pre väčšinu ľudí.

2.4.2020 | Štúdia Paramount posúvajú premiéry svojich filmov. Dlho-očakávané pokračovanie Top Gun: Maverick sa z júnovej US premiéry (svk 16. júla) presúva na 23. december a do našich kín by mohol prísť na Vianoce. Horor Tiché miesto: Časť II., ktorý mal mať pôvodne premiéru v marci, sa presúva na 4.9. (do našich kín by tak mohol prísť rovnako začiatkom septembra). Premiéra filmu SpongeBob vo filme: Hubka na úteku sa presúva z konca mája na koniec júla (deadline.com

31.3.2020 | Dnes vo veku 85 rokov zomrela divadelná, rozhlasová a televízna herečka Eva Krížiková. Smutnú správu prinieslo Slovenské národné divadlo. (SND)

25.3.2020 | Art Film Fest Košice sa presúva na neskorší termín. Dnes organizátori festivalu oznámili odklad 28. ročníka Art Film Festu. Festival sa mal uskutočniť v dátume 19. – 27. júna, no z dôvodu nejasnej situácie v budúcich mesiacoch spôsobenej šírením koronavírusu sa rozhodli festival presunúť. Nový termín konania Art Film Festu by mali organizátori ohlásiť čoskoro (artfilmfest.sk)

24.3.2020 | Štúdia Warner Bros. presúvajú premiéru snímky Wonder Woman 1984 (r. Patty Jenkins) z pôvodného dátumu zo začiatku júna na 14. august 2020 (k tomu sa prispôsobí aj svk premiéra). Okrem tohto filmu sa presúvajú aj animovaný film Scoob! (pôvodný svk dátum 14.5.), muzikál In the Heights (pôvodný svk dátum 6.8.) a horor Malignant (pôvodný svk dátum 13.8.). Nové dátumy premiér týchto filmov by mali WB určiť v najbližších dňoch (indiewire.com)

24.3.2020 | Pred 90 rokmi sa narodil slávny americký herec Steve McQueen. Pripomenúť si ho môžeme v článku King of cool: Steve McQueen.

23.3.2020 | Bývalý filmový producent Harvey Weinstein, ktorý bol nedávno odsúdený na 23 rokov väzenia za sexuálne delikty, má pozitívny test na koronavírus. Momentálne je v izolácii. (variety.com)

18.3.2020 | Šírenie koronavírusu posunulo ďalšie premiéry filmov. O niečo dlhšie si počkáme na marvelovský blockbuster Black Widow (pôvodný svk termín 30.4.), či psychologickú drámu Žena v okne (14.5.). A stoplo produkcie ďalších filmov a seriálov a to Fantastické zvery 3, Matrix 4, pokračovanie filmu Avatar, Zaklínač (2 séria), či Peaky Blinders (indiewire.com)

18.3.2020 | Opatrenia nariaďujú ľuďom, aby ostávali doma, von išli len v nevyhnutných prípadoch, kiná sú zavreté. Na túto situáciu sa výborne hodia streamovacie stanice, viac v článku Čo pozerať doma počas „lockout-u“.

12.3.2020 | Zrušený Medzinárodný filmový festival Febiofest dostal nový, náhradný termín. Jeho 27. ročník sa uskutoční na jeseň od 30. septembra do 4. októbra 2020. (febiofest.sk)

12.3.2020 | Hollywoodsky herec Tom Hanks a jeho žena Rita Wilson boli pozitívne testovaní na koronavírus. Dvojica sa nachádza v Austrálii, kde sa mal začať natáčať životopisný film o Elvisovi Presleym v réžii Baza Luhrmanna, v ktorom mal Hanks stvárniť Presleyho manažéra Colonela Toma Parkera. Štúdia Warner Bros. natáčanie snímky prerušili. Hanks a jeho manželka sa liečia v jednej z nemocníc v meste Gold Coast v štáte Queensland. (deadline.com)

12.3.2020 | Druhý marcový týždeň mal do slovenských kín priniesť tri nové filmy. No z dôvodu šírenia koronavírusu sa distribučné spoločnosti rozhodli presunúť premiéry svojich filmov na neskoršie, čo výrazne ovplyvní dnešný premiérový deň.

11.3.2020 | Bývalého filmového producenta Harveyho Weinsteina odsúdili na 23 rokov väzenia za znásilnenie tretieho stupňa a za trestný čin sexuálnej povahy prvého stupňa. Trest by si mal odpykať v newyorskej štátnej väznici. Okrem toho bude oficiálne registrovaný ako sexuálny delikvent. Weinstein, ktorý v poslednej dobe (so začiatkom v čase jeho súdnych procesov) bojuje s naštrbeným zdravým, čelí obdobným obvineniam aj na západnom pobreží USA, konkrétne v okrese mesta Los Angeles. (hollywoodreporter.com)

10.3.2020 | Najdiskutovanejší film z posledného obdobia s názvom Sviňa láme rebríčky tržieb i návštevnosti. Pripravili sme pre vás filmovú recenziu.

10.3.2020 | V súvislosti s nárastom ochorení spôsobených vírusom COVID-19 a na základe odporúčaní ÚVZ SR sa od utorka 10. marca zatvárajú bratislavské kiná, v článku nájdete zoznam kín.

9.3.2020 | Vo veku 90 rokov zomrel švédsko-francúzsky herec Max von Sydow, osudným prielomom v kariére sa mu stala spolupráca s režisérom Ingmarom Bergmanom. Diváci ho mohli vidieť v známych snímkach ako Siedma pečať, Vymietač diabla či Tri dny Kondora. Viac sme o tejto hviezde písali v článku Švédska “antihviezda” Max von Sydow.

9.3.2020 | Vzhľadom k aktuálnej situácii týkajúcej sa zvyšujúceho sa počtu osôb infikovaných vírusom COVID-19 sa organizátori rozhodli MFF FEBIOFEST Bratislava 2020 v aktuálnom termíne 11. - 17. marec 2020 zrušiť, resp. presunúť na termín, ktorý upresnia v najbližších týždňoch a mesiacoch.

5.3.2020 | Mesiac marec odštartuje v kinách štyrmi novými filmami v americko-francúzsko-česko-slovenskom mixe.