Rýchle správy

2.12.2021 | Zavreté kiná znamenajú, že si na nové snímky, ktoré k nám mali v decembri doraziť, musíme počkať na nejaký čas. Našťastie máme tie streamy, na ktorých sa dajú pozrieť aktuálne a dlho-očakávané novinky. Tu je krátky prehľad filmov na december, ktoré stoja za pozretie.

23.11.2021 | Vo veku 81 rokov zomrela francúzska herečka Marie Versini, ktorá sa preslávila v úlohe indiánky Nšo-či vo filme Vinnetou. Dlhodobo sa liečila s následkami po vážnom páde. (bild.de)

19.11.2021 | Dnes slávi šesťdesiatiny americká herečka Meg Ryan. Vďaka svojmu romantickému zjavu bola obsadzovaná do množstva romantických snímok ako Keď Harry stretol Sally, Láska cez internet a mnoho ďalších. Viac o nej píšeme v článku Nežná modrooká blondínka Meg Ryan.

18.11.2021 | Po týždni máme v kinách opäť šesť nových filmov, uvidíme príbeh inšpirovaný životom najznámejších amerických tenistiek, sestier Williamsových, rovnako tak film voľne inšpirovaný jednou z najslávnejších kanadských speváčok, Céline Dion.

4.11.2021 | Počet malých nezávislých snímok vysoko prevyšuje hollywoodsku produkciu, čo dokazuje hneď prvý týždeň, kedy v kinách privítame sedem nových snímok a jedným jediným veľkofilmom je Marvelovka Eternals v réžii Chloé Zhao.

2.11.2021 | Chris Pratt v nových animovaných filmoch prepožičia svoj hlas kocúrovi Garfieldovi pre štúdia Sony Pictures, či postavičke Mariovi v snímke Super Mario Bros. natáčanej v spolupráci štúdii Universal, Illumination a Nintendo. V tejto snímke budeme počuť aj Anyu Taylor-Joy, Jacka Blacka, či Setha Rogena (hollywoodreporter.com)

2.11.2021 | Na mesiac november pripravili naši kino-distribútori 24 nových filmových titulov, z toho len šesť bude americkej produkcie. Predposledný mesiac roku 2021 sa tak bude niesť v znamení klubového, indie filmu prevažne európskej produkcie.

25.10.2021 | Vo veku 59 rokov zomrel v nedeľu americký herec James Michael Tyler po trojročnom boji s rakovinou prostaty. Herca preslávila úloha barmana Gunthera zo známeho seriálu Priatelia. (variety.com)

22.10.2021 | Americký herec Alec Baldwin počas nakrúcania westernovej snímky Rust omylom zastrelil kameramanku a postrelil režiséra Joela Souzu. Herec strieľal zo zbraňe, ktorá slúžila ako rekvizita. (variety.com)