Ryan Gosling si v životopise režírovanom Damienom Chazellom zahrá astronauta Neila Armstronga

2.1.2017|Ivet Kollárová|
Ryan Gosling si v životopise režírovanom Damienom Chazellom zahrá astronauta Neila Armstronga

Dvojica, ktorá momentálne žne úspechy s muzikálom La La Land, opäť spojí svoje sily. Pod hlavičkou štúdii Universal Pictures sa režisér Damien Chazelle chystá natočiť životopisný film s názvom First Man o astronautovi Neilovi Armstrongovi, ktorý sa ako prvý človek prechádzal po mesiaci.

Ryan Gosling, jedna z hlavných hviezd spomínaného muzikálu La La Land, si zahrá hlavnú úlohu Neila Armstronga. Jeho obsadenie, napriek záujmu o úlohu už od roku 2015, štúdia potvrdili len nedávno v decembri. O scenár k filmu First Man, ktorý vychádza z knihy spisovateľa Jamesa Hansena, First Man: A Life of Neil A. Armstrong, sa postará Josh Singer (spoluscenárista filmu Spotlight).

Niel Armstrong pôsobil v armáde počas vojny v Kórei ako bombový pilot, neskôr v 50. a 60. rokoch ako testovací pilot. Dej filmu sa zameria na misiu vesmírneho programu Národného úradu pre letectvo a vesmír, tzv. NASA, ktorej cieľom je vyslať prvého človeka na mesiac. Príbeh sa odohráva v rokoch 1961 a 1969 a má poukázať na dopady, ktoré táto jedna z najnebezpečnejších misii v histórii ľudstva mala, nie len na Armstronga, ale na celý národ.

Začiatok natáčania filmu First Man je naplánované na rok 2017.

Zdroj:  hollywoodreporter.com Foto © Sbukley | Dreamstime.com

Súvisiace články

Filmové novinky na august 2020

Filmové novinky na august 2020

Akoby mávnutím čarovného prútika sme sa prehupli do druhej polovice leta, do mesiaca august. Mesiac, ktorý do kín prinesie o pár snímok...