Filmové premiéry v slovenských kinách na 23. týždeň (8.6.-15.6.2017)

8.6.2017|Ivet Kollárová|
Filmové premiéry v slovenských kinách na 23. týždeň (8.6.-15.6.2017)

Druhý júnový týždeň neprinesie veľa nových filmov, konkrétne to budú len dva, ktoré si od dnes môžeme pozrieť v našich kinách. Okrem tohto týždňových noviniek, si tak treba ísť pozrieť aj staršie filmy, napríklad Wonder Woman, ktorá kraľuje rebríčkom po celom svete a jej úspech môže ešte rásť. Pre vyznávačov menších filmov je tu komédia Šialene šťastná, ktorá vyvolá nie len úsmev na tvári, ale prinúti aj k zamysleniu.

Dnes do kín prichádza dlhoočakávaný reboot, film od režiséra Alexa Kurtzmana, Múmia (The Mummy). Múmia verzus Tom Cruise. Štúdio Universal pripravilo svojim fanúšikom impozantný filmový zápas, v ktorom sa stretnú dve legendy. Tento súboj bude mať podobu výpravného akčného dobrodružstva, ktoré má byť prvým dielom veľkolepej série, ktorá nás zavedie do sveta bohov a monštier. Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton a archeologička Jenny Halsey. Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. “Chceli sme nakrútiť film, ktorý bude veľmi napínavý a dobrodružný a bude obsahovať veľa hororových scén, pri ktorých sa budete báť, ale napriek tomu ho nebude možné označovať ako horor,” hovorí režisér Alex Kurtzman. Obrovskou výzvou bol aj fakt, že hlavnú úlohu hrá Tom Cruise. “U neho jednoducho počítate s tým, že všetko vyrieši a zachráni. A nám sa z neho “snáď” podarilo urobiť obyčajného smrteľníka, ktorý to možno nezvládne,” vysvetľuje. V hlavných úlohách, už spomínaný Tom Cruise, Sofia Boutella, Annabelle Wallis, Russell Crowe, Jake Johnson, či Courtney B. Vance.

Druhá tohto týždňová novinka poteší srdcia klubových fanúšikov. Iránsky režisér Babak Jalali sa pozrel na chod jedného malého rádia v snímke Radio Dreams. Jeden deň v živote malej rádiovej stanice Pars Radio, vysielajúcej v perzštine zo San Francsica. Nie je to ale len taký obyčajný deň, pretože dnes večer tu má zahrať naživo legendárna skupina Mettalica s kapelou Kábul Dreams – prvou rockovou skupinou z Afganistanu. Ale do večera je ešte ďaleko a Hamid, spisovateľ v exille a programový riaditeľ rádia, má pred sebou dlhý deň. Vo filme si zahrali Mohsen Namjoo, Lars Ulrich, Larry Laverty, Sulyman Qardash, Siddique Ahmed, Raby Adib, Mohamamad Talani, či Boshra Dastournezhad.

  Foto © Depositphotos

Súvisiace články