Dnes do kín štyri komédie, animák Ferdinand, hudobné Ladíme 3 a nové Jumanji

21.12.2017|Ivet Kollarova|

Prílevu nových filmov sa nevyhneme ani pár dní pred Vianocami. V dnešný premiérový deň k nám prichádzajú štyri nové filmy, ktoré síce neprinesú nič špeciálne Vianočné, za to ponúknu neviazanú dávku humoru a akcie. Poteší animák, hudobný film aj česká rodinná komédia zo zasneženého Špindlerovho Mlyna.

Najmenší sa tento týždeň môžu tešiť na animák o milom býkovi vo filme Ferdinand (Ferdinand the Bull) režiséra Carlosa Saldanha. Stvorený pre boj. Zrodený pre lásku. Nina a Ferdinand sú najväčší kamaráti pod španielskym slnkom. To by nebolo až také zvláštne, keby Nina nebola malé dievčatko a Ferdinand veľký býk. A to poriadne veľký býk. Narodil sa síce ako malé, roztomilé teliatko, ale časom podrástol o poriadny kus nielen do výšky, ale aj do dĺžky a šírky. Ľudia, ktorí ho nepoznajú si môžu myslieť, že je to nebezpečné, zúrivé monštrum, lenže Ferdinand je našťastie ten najroztomilejší a najposlušnejší párnokopytník na svete, ktorý nadovšetko miluje kvetinky a nikdy by neublížil ani muche. Bohužiaľ zároveň je tiež nešikovným polepetkom, ktorý občas dokáže spôsobiť poriadnu katastrofu aj vďaka svojim rozmerom. Jedného dňa si Ferdinand neopatrne sadne na čmeliaka, ktorý ho štipne a on sa splaší. Celú udalosť sledujú hľadači býkov na zápasy v koride a rozdivočelý Ferdinand ich  svojím výkonom uchváti natoľko, že ho okamžite chytia a odvezú. Ferdinand ale nechce s nikým zápasiť a je odhodlaný vrátiť sa k svojej Nine. Našťastie sa spriatelí s troma šikovnými ježkami, Unom, Dosom a Kvatrom (prosím, nepýtajte sa, kde je Tres). A keď sa k nim pripojí jedna koza a pár ďalších býkov, spoločne sa vydajú na dlhú cestu Španielskom. V pätách majú pár prenasledovateľov, ale to ich určite nemôže zastaviť. Snáď len trochu spomaliť. Napokon, ako hovorí sám Ferdinand: “Každý sa správa podľa toho, ako vyzerá, ale tak jednoduché to nie je. Zvlášť v mojom prípade. So mnou je to zložitejšie.” V slovenskom znení: Kamil Mikulčík, Barbora Švidráňová, Denisa Dopiráková, Ivan Šandor, Henrich Platek či Marián Miezga.

Nezabudnuteľná rodinná dobrodružná komédia sa po vyše 20 rokoch vracia na plátna kín. Režisér Jake Kasdan natočil film Jumanji: Vítajte v džungli (Jumanji: Welcome to the Jungle). Po tom, čo štvorica študentov objaví starú hraciu konzolu, sú vtiahnutí do fantastického sveta Jumanji. V ňom sa z nich stanú avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali - z nevýrazného Spencera je razom mocný dobrodruh, svalovec Fridge sa zmení na drobného génia, z krásnej blondínky Bethany je zavalitý profesor a nemotorná Martha sa premení na odvážnu bojovníčku. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba. V hlavných úlohách Karen Gillan, Dwayne Johnson, Missi Pyle, Jack Black, Kevin Hart, Bobby Cannavale, Maribeth Monroe, Nick Jonas, Tim Matheson, Juan Gaspard, Ser'Darius Blain či Demetrice Nguyen.

Svoju labutiu pieseň (napriek tomu, že sa pošuškáva o ďalšej časti) nám v treťom pokračovaní hudobného filmu Ladíme 3 (Pitch Perfect 3) zaspievajú dámy z acappelly skupiny Barden Bellas. O réžiu sa tentokrát postarala Trish Sie. S titulom majstra sveta v acappella speve v normálnom živote neuspejete. Túto drsnú lekciu pochopia hrdinky úspešnej série Ladíme hneď na začiatku tretieho dielu. Napriek tomu sa netreba obávať, že by sme opustili žáner hudobnej komédie. Všetky spevodajky z Barden Bellas sú späť, spievajúc coververzie tých najväčších súčasných hitparádových hitov. A ani k tomu nepotrebujú hudobný doprovod. Dievčatá sú natoľko otrávené realitou všedného dňa a márnou snahou preraziť inak ako spevom, že túžia po akejkoľvek príležitosti, ktorá by im pomohla aspoň k jednému spoločnému vystúpeniu. Tým sa nakoniec stane turné po amerických vojenských základniach rozmiestnených v Európe, kde budú prvýkrát spievať v konkurencii kapiel s hudobnými nástrojmi. Spevodajky z Barden Bellas sú našťastie dosť veľké exotky na to, aby im takáto konkurencia vadila, zvlášť keď majú pred sebou vidinu urastených chalanov v sexi uniformách v rôznych európskych destináciách. Neboli by to ale oni, keby ich európske turné nesprevádzala séria zmätkov a šialeností, vďaka ktorým zanechajú ešte väčší dojem, ako svojím spevom. “Asi vás zaskočí odvaha našich oblečkov, množstvo explózií a vôbec akčnosť celého filmu, na to, že je to primárne dievčenská a cappella skupina,” hovorí hlavná hviezda filmu Anna Kendrick. “Napriek všetkej absurdite je náš film pevne ukotvený v realite. Prvé roky po škole predstavujú pre mnoho  mladých ľudí nepríjemný stret s realitou, a presne to je štartovací impulz k príbehu Ladíme 3,” dodáva režisérka Trish Sie. Svoje úlohy si zopakovali Hailee Steinfeld, Anna Kendrick, Elizabeth Banks, Brittany Snow, Rebel Wilson, Anna Camp, Alexis Knapp, Hana Mae Lee, Ester Dean, John Michael Higgins, Shelley Regner, Kelley Jakle a Chrissie Fit. Nové tváre sú Ruby Rose či John Lithgow. 

Od dnes v kinách aj český rodinný film Špindl režiséra Milana Cieslara. Keď na hory, tak do Špindlu. Práve do zasneženého Špindlerovho Mlyna vyrážajú sestry Eliška, Katka a Magda na dámsku jazdu v celovečernej zimnej komédii Špindl. Majú v pláne si užiť odpočinok, zábavu a možno aj trocha milostného dobrodružstva. Eliška je vpohode, ale Katke aj Magde už tridsať bolo a sú stále single. Objaví sa ten pravý v zimnom snehu? Isté je, že stretnú ďalších účastníkov a zábavné postavy a behom týždenného pobytu tak všetkých zavalí lavína milostných i životných prehreškov (lapálii). V hlavných úlohách Marek Vašut, Jaromír Nosek, Jan Révai, Jakub Kohák, Aneta Krejčíková, Jitka Sedlácková, Leoš Noha, Anna Polívková, Karel Zíma, Lukáš Langmajer, Oldřich Navrátil, Leoš Mareš či Lukáš Pavlásek. 

  Foto © Depositphotos/CinemArt/BontonFilm/Itafilm

Súvisiace články