Na začiatok júla so štyrmi novými filmami v kinách

5.7.2018|Ivet Kollarova|

Filmy Ant-Man a Wasp, Manžel na skúšku, Prvá očista a Muž, ktorý zabil Dona Quijota otvoria v kinách prvý týždeň letného mesiaca júl. 

V réžii Peytona Reeda do kín prichádza najmenší hrdina od Marvelu v pokračovaní snímky Ant-Man z roku 2015 s názvom Ant-Man a Wasp (Ant-Man and the Wasp). Z filmového sveta štúdia Marvel prichádzajú Ant-Man a Wasp v novej kapitole, ktorá predstavuje superhrdinov s úžasnou schopnosťou zmenšovať sa. Po udalostiach vo filme Captain America: Občianska vojna musí Scott Lang čeliť dôsledkom svojich rozhodnutí ako superhrdina, ale aj ako otec. Ledva sa mu podarí nájsť rovnováhu medzi osobným životom a povinnosťami Ant-Mana, objaví sa Hope van Dyneová a dr. Hank Pym s novou neodkladnou misiou. Scott si musí znovu obliecť zmenšovací oblek a naučiť sa bojovať po boku príťažlivej Wasp, aby mohli spoločne odhaliť tajomstvo z minulosti. V hlavných úlohách Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Pena, Walton Goggins, Bobby Cannavale, Judy Greer, Tip “T.I.” Harris, Michelle Pfeiffer, Laurence Fishburne, Michael Douglas, David Dastmalchian, Hannah John Kamen, Abby Ryder-Fortson, či Randall Park.

Remake filmu Cez palubu s názvom Manžel na skúšku (Overboard) natočil režisér Rob Greenberg v spolupráci s Bobom Fisherom. Vymenené úlohy oproti originálu stvárnili Anna Faris a Eugenio Derbez. Aj milionári majú svoje dni. Leonardo Montenegro je bohatý a rozmaznaný playboy, ktorý si celý život len užíval. Ale ako sa hovorí – karma nie je zdarma. Keď z rozmaru odmietne zaplatiť za služby upratovacej služby, netuší, ako mu to osud vráti. Po jednej divokej párty vypadne z jachty a na druhý deň ho nájdu, ako sa bezradne motá v uliciach Oregonu. V nemocnici skonštatujú, že utrpel totálnu stratu pamäte a vyhlásia pátranie po jeho rodine. A vtedy nastupuje na scénu Kate – presne tá, ktorú nedávno tak ponížil. Vybavená širokým úsmevom a falošným sobášnym listom si poňho príde ako zákonitá manželka! Začiatok bude ťažký, ale aj život bežného pracujúceho muža s troma deťmi a úžasnou manželkou má niečo do seba. Ako dlho však dokáže Kate tajiť pred Leom jeho skutočnú identitu a udržať príjemnú idylku? Okrem spomínanej dvojice vo filme uvidíme aj Evu Longoriu, Johna Hannaha, Swoosie Kurtz, Alyviu Alyn Lind, Emily Maddison, Garryho Chalka, Omara Chaparra, Tobyho Hargrava, či Rona Bottitta. 

Úspešná hororová séria od majstra hrôzy zo štúdia Blumhouse prichádza po troch dieloch so svojou prvou kapitolou Prvá očista (The First Purge) v réžii Gerarda McMurrayho.Prežiť dvanásť hodín, počas ktorých pre vás nepohnú prstom ani policajti ani záchranári. To je cieľ potenciálnych obetí Očisty. Tí ostatní túto noc chcú využiť k beztrestnému vybitiu agresie a vyriadenie si účtov. Dnes večer to bude po prvýkrát. Čo sa stane, nikto nevie, ale pekný pohľad to asi nebude..

Vláda pôvodne naplánovala Očistu ako svojrázny sociologický experiment. Aby na zvyšok roka znížila úroveň kriminality pod jedno percento, vytipovala si jednu veľkú mestskú štvrť, ktorá by sa kvôli miere zločinnosti mohla bez problémov premenovať na „Peklo“, a v nej povolila legálnosť zločinu. Celá oblasť je samozrejme prešpikovaná kamerami a národ dostáva zadarmo zvrátenú reality show, ktorá však divákov veľmi nebaví, aspoň na začiatku. Síce je oblasť plná nebezpečných gangstrov a zvrátených ľudí, nič moc sa nedeje, potenciálny zabijaci zatiaľ vyčkávajú. Organizátori projektu „našťastie“ počítali i s tým a majú metódy, ako vlnu násilia zvýšiť. Stačí sem tam zvonku poslať pár ozbrojených propagátorov Očisty. Je jasné, že kto túto noc prežije, bude iný, než bol pred ňou. Ako napr. bezohľadný vodca gangu, ktorý dá pred ochranou svojho biznisu prednosť svojim susedom, alebo dievča, hľadajúce v nočných uliciach svojho brata, ktorý sa chcel tiež „zapojiť do očisty“. V hlavných úlohách Marisa Tomei, Melonie Diaz, Lex Scott Davis, Luna Lauren Velez, Mo McRae, Steve Harris, Chyna Layne, či Joivan Wade. 

Od dnes v kinách aj film Muž, ktorý zabil Dona Quijota (The Man Who Killed Don Quixote), srdcová záležitosť režisér Terryho Gilliama, ktorú natáčal viac ako 20 rokov. Toby býval idealistickým filmovým študentom. Jeho stvárnenie príbehu Dona Quijota, ktoré nakrútil v malebnej španielskej dedinke, malo obrovský úspech. Ale to bolo dávno. Z Tobyho sa stal arogantný a cynický režisér reklám. Peniaze a sláva ho zmenili na nepoznanie. A tak zatiaľ čo sa v Španielsku snaží dokončiť nakrúcanie novej reklamy, užíva si s Jacqui, manželkou svojho šéfa.

Keď mu tajomný Cigáň predá starú kópiu jeho študentského filmu, Toby sa rozhodne vyhľadať miesto, kde pred rokmi vytvoril svoj film. Zistí, že jeho dielo zanechalo na obyvateľov dedinky hrozný následok. Stretáva starého pomäteného výrobcu obuvi, ktorý sa domnieva, že je Don Quijot a Toby jeho Sancho Panza. Z počestnej Angelicy je luxusnú prostitútka. Toby sa tak ocitne uväznený v bizarných fantáziách starého pána. Rozlíšiť realitu od fikcie sa mu darí čoraz menej. V priebehu svojich tragikomických a až surrealistických konfrontácií si Toby uvedomuje tragické dôsledky filmu, ktorý navždy zmenil nadeje a sny jednej malej dedinky. Môže Toby získať späť svoju ľudskosť? Môže Don Quijot prežiť svoje šialenstvo?

Legendárny režisér, ktorý má na svojom konte hity ako 12 opíc, Král rybár, sa ale nevzdal. Jeho sen o nakrútení tohoto dobrodružstva sa konečne stal skutočnosťou. O realizáciu filmu Muž, ktorý zabil Dona Quijota sa Terry Gilliam snažil skoro 20 rokov. Príprava finančných prostriedkov trvala zhruba 10 rokov. Krupobitie zničilo drahú techniku, natáčanie stále rušili prelety stíhačiek Projekt bol zrušený po 6 dňoch nakrúcania. Vďaka prítomnosti dokumentaristov na mieste nakrúcania vtedy vznikol veľmi originálny dokument Stratení v La Manch. Hlavných úloh sa ujali Adam Driver, Jonathan Pryce, Olga Kurylenko, Stellan Skarsgård, Joana Ribeiro, Óscar Jaenada, Sergi López, Jordi Mollà, či Rossy de Palma. 

  Foto © Depositphotos/MagicBox/CinemArt/SaturnFilm/ForumFilm

Súvisiace články