Woody Allen začal nakrúcať na pláži v Barcelone

9.7.2007|Webnoviny|
Woody Allen začal nakrúcať na pláži v Barcelone BRATISLAVA 9. júla (WEBNOVINY) - Americký režisérsky veterán Woody Allen v pondelok začal nakrúcať na slnečnej pláži v španielskej Barcelone svoj najnovší, hviezdami preplnený film. Medzi hlavnými predstaviteľmi zatiaľ bezmenného filmu nebudú chýbať americké herečky Scarlett Johansson a Rebecca Hall, ale aj španielske hviezdy Javier Bardem a Penélope Cruz. Nakrúcanie by malo podľa plánu trvať sedem týždňov a z Barcelony by sa malo presunúť aj do severošpanielskej oblasti Asturias a do Allenovho rodného New Yorku.

Sedemdesiatjedenročný držiteľ Oscara posledný mesiac hľadal v Barcelone vhodné miesta pre nakrúcanie a dokonca si stihol prevziať i čestný doktorát od miestnej univerzity Pompeu Fabra. Amatérsky džezový klarinetista, ktorý sa v posledných rokoch zamiloval do Španielska, tu odohral i niekoľko koncertov s dvoma členmi svojej skupiny. Na tlačovej konferencii pred nakrúcaním vyhlásil, že pôjde o jeho milostný list Barcelone. "Tento film je splnením môjho sna," povedal Allen.

SITA/AFP Zdroj:  Webnoviny Foto © Wikipedia

Súvisiace články

Kritik Ameriky Woody Allen

Kritik Ameriky Woody Allen

Je nemysliteľné predstaviť si Paríž bez Eiffelovej veže, Egypt bez jeho pyramíd, New York bez Sochy slobody..., no pre svet filmu je...