film Chlpáčikovia (2021)
Film Chlpáčikovia (2021)
Video (1)

Réžia:

David Silverman , Raymond S. Persi

Žáner:

Animovaný | Dobrodružný | Komédia | Rodinný

Krajina

USA | Kanada | Čína

Dĺžka filmu

84 min

Slovenská premiéra:

15.7.2021 (Magic Box)

Pôvodný názov:

Extinct

OPka a  ED sú súrodenci patriaci do živočíšneho druhu chlpáčikov. Chlpaté zvieratká, ktoré vyzerajú ako šištičky,  žijúce na na Galapágoch v roku 1835. Ed je namosúrený pesimista a Opka nadmieru energická neustále okolo seba vytvárajúca chaos.  

Opka  s Edom narazia na záhadný kvet, ktorý ich po roztvorení, vtiahne do časového portálu, z ktorého sa vynoria v dome v modernom Šanghaji. Zoznámia sa tu s Clarancom, rozkošným, malým psíkom. 

Clarance sa im snaží pomôcť pochopiť, na akom mieste a v akom čase sa nachádzajú. Zoberie ich do múzea, kde s hrôzou zistia, že chlpáčikovia vymreli v roku 1835. Opka a Ed si uvedomia, že sa musia vrátiť a svoj druh zachrániť. 

Trojica sa pomocou iného časového kvetu dopraví  na miesto, ktoré existuje  mimo priestoru a času. Nanešťastie, Opka a Ed spôsobia ďalšiu nehodu, ktorou dostanú Claranca na neznáme mieste do neznámeho času. Opka a Ed nevedia, čo robiť, a vtom sa zoznámia s Nevyhynutými, s rodinou čudných, vyhynutých tvorov, ktoré už celú večnosť žijú v bezpečí Časového terminálu. 

Opka si uvedomí, že za všetko môže ona, a sama vyráža domov späť do roku 1835, aby varovala ostatných chlpáčikov pred vyhynutím. 

Na ostrove sa znenazdania objaví Clarance, a vyjde najavo, že on je dôvodom, prečo chlpáčikovia vyhynuli. Už sa zdá, že Opka a chlpáčikovia stratili všetku nádej, keď vtom sa na scéne zjaví Ed spolu s Nevyhynutými, a zabránia katastrofe. 

Z Opky a Eda sa pre chlpáčikov  nakoniec stanú hrdinovia a chlpáčikovia zostanú žiť medzi ľuďmi na večné veky.