film Trollovia: Svetové turné (2020)
Film Trollovia: Svetové turné (2020)
Video (1)

Réžia:

Walt Dohrn , David P. Smith

Žáner:

Animovaný | Dobrodružný | Komédia | Rodinný | Fantasy | Muzikál

Krajina

USA

Dĺžka filmu

91 min

Slovenská premiéra:

6.8.2020 (CinemArt)

Pôvodný názov:

Trolls World Tour

Animovaná nálož dobrej nálady, to je filmová rozprávka Trolovia: Svetové turné. Tvorcovia z DreamWorks Animation vás presvedčia, že všetky problémy sveta sa dajú vyriešiť tancom, spevom a objímaním.

Princezná Poppy, stopercentná trolia klaďaska z úspešného prvého dielu, sa v druhom stala kráľovnou, ale našťastie ju to nijako nepoznamenalo. Vo svojom kráľovstve vládne spevom, tancom a ľavou zadnou, lebo panovať v krajine, v ktorej nie sú žiadne problémy, je úplná hračka. Princeznin svet by sa aj naďalej pokojne pohupoval v popovom rytme, keby jedného dňa nedošlo k šokujúcemu odhaleniu – popoví Trolovia nie sú jediní obyvatelia planéty! Žijú na nej ďalšie trolie kmene, a tie vyznávajú rôzne hudobné štýly. A tak sa zoznámime s Techno Trolmi, Country Trolmi a dokonca s Trolomi Rockovými! Tým rockovým vládne kráľovná Barbara a drsne uprednostňuje nielen tvrdšiu muziku ale aj predstavu, že rock je jediná správna hudba a mala by preto znieť na celej planéte. A toto už nie je problém, ktorý by Poppy mohla zvládnuť objatím a milou pesničkou. Preto sa spoločne so svojím najväčším kamošom Vetvošom vyberie na hudbyplnú púť do neprebádaných končín kráľovstva, aby našla spôsob ako zastaviť rockovú kolegyňu skôr, než svet úplne ovládnu gitarové riffy.

Rovnako ako prvý diel, je aj dvojka plná hudobných peciek a ich originálnych remakov. Predstaviteľ Vetvoša Justin Timberlake navyše pre film zložil novú pesničku, ktorá má ambíciu aj potenciál dobyť prvé priečky hitparád podobne ako na Oscara nominovaný hit Can´t Stop The Feeling z prvých Trolov. Ani v slovenskom znení nebudú diváci ochudobnení o zaujímavé hlasy, v postavách Poppy a Vetvoša sa predstavia Romana Dang Van a Peter Makranský, a za rockových trolov budú spievať Mária Čírová, Nela Pocisková, Michael Švehla-Majself, Lucia Hurajová, Michal Straka-Ego a mnohí iní.

Herecké obsadenie
Anna Kendrick
Anna Kendrick
Poppy (hlas)
Justin Timberlake
Justin Timberlake
Branch (hlas)
Rachel Bloom
Rachel Bloom
Barb (hlas)
James Corden
James Corden
Biggie (hlas)
Ron Funches
Ron Funches
Cooper (hlas)
Kelly Clarkson
Kelly Clarkson
Delta Dawn (hlas)
Sam Rockwell
Sam Rockwell
Hickory (hlas)
Mary J. Blige
Mary J. Blige
kráľovná Essence (hlas)
Kenan Thompson
Kenan Thompson
Tiny Diamond (hlas)
Kunal Nayyar
Kunal Nayyar
Guy Diamond (hlas)
Jamie Dornan
Jamie Dornan
Chaz (hlas)
Anthony Ramos
Anthony Ramos
kráľ Trollex (hlas)
Karan Soni
Karan Soni
Riff (hlas)
Charlyne Yi
Charlyne Yi
Pennywhistle (hlas)
Zooey Deschanel
Zooey Deschanel
Bridget (hlas)
Christopher Mintz-Plasse
Christopher Mintz-Plasse
kráľ Gristle (hlas)
Walt Dohrn
Walt Dohrn
Cloud Guy (hlas)
David P. Smith
David P. Smith
hudobník (hlas)
Da'Vine Joy Randolph
Da'Vine Joy Randolph
Bliss Marina (hlas)