Joker, Pán Maznáčik a Vieš udržať tajomstvo? prichádzajú dnes do našich kín

3.10.2019|Ivet Kollárová|

Začiatok filmového októbra bude v znamení troch nových filmov a najmä úplne šialeného, kontroverzného, polarizujúceho, fenomenálneho Jokera.

Režisér Todd Phillips pre nás natočil film štúdii Warner Bros. a DC Comics, Joker. Skrachovaný komediant Arthur Fleck sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. Film si z MFF Benátky odniesol Zlatého leva za najlepší film a vacerí zahraniční kritici ho pasujú do úlohy potenciálneho kandidáta na Oscara. Svoj podiel, okrem réžie a scenára (o ktorý sa postarali Phillips a Scott Silver) na tom má predstaviteľ hlavnej postavy Joaquin Phoenix, ktorý podáva brilantný a jeden zo svojich najlepších výkonov. V ostatných úlohách vo filme uvidíme Roberta De Nira, Zazie Beetz, Shea Whighama, Bryana Callena, Frances Conroy, Marca Marona, Billa Campa, Douglasa Hodgeho, Glenna Fleshlera, Jolie Chan, Bretta Cullena, Josha Paisa, či Marka Caka.  

Na svoje si prídu aj deti, ktoré sa (samozrejme v sprievode rodičov) môžu ísť zabaviť na animovaný film v réžii Kevina Johnsona, Pán Maznáčik (Trouble). Pán maznáčik sa má ako v bavlnke. Žije si luxusný život a dostáva papať len tie najlepšie psie pochúťky. Všetko sa však zmení, keď sa nečakane ocitne na ulici, kde mu nikto pod ňufák neprinesie misku s jedlom. Mladému dievčaťu sa pána Maznáčika síce podarí zachrániť z ulice, avšak dokáže pán Maznáčik žiť už len bežný neluxusný život? V slovenskom znení Juraj Kemka, Vladimír Kobielsky, Dušan Cinkota, Slávka Halčáková, či Jana Liesková.

Na prvý októbrový týždeň tu máme aj romantickú komédiu od režisérky Elise Duran, Vieš udržať tajomstvo? (Can you Keep a Secret?). Každý má hlboko vo svojom vnútri zamknuté tajomstvá, ktoré neprezradí ani tej najlepšej kamarátke. Emma, hrdinka romantickej komédie Vieš udržať tajomstvo?, však v návale paniky z turbulencií a pod vplyvom alkoholu vyklopí všetky svoje tajnosti a intímne pocity neznámemu mužovi na vedľajšom sedadle v lietadle. Keby sa už nikdy nestretli, nič by sa nestalo. Z cudzinca sa však vykľuje očakávaný Jack Harper, nový najvyšší šéf v práci. Máločo môže byť strašnejšie než ich druhé stretnutie…  … a než pobyt v jednej kancelárii a v jednom meste. Prečo mu len, preboha, hovorila o svojom bode G? A že by chcela skúsiť, aké je to mať penis? A že káva v práci je úplne príšerná?!

Na pomoc musí prísť najlepšia kamarátka a šialená spolubývajúca. Všetky spolu potom spadnú do víru trapasov, náhod a komických situácií, z ktorých však môže vzísť prekvapivé pozvanie na rande a láska. Láska, do ktorej zasiahnu ďalšie tajomstvá. Tie má totiž úplne každý. Nálož filmovej romantiky Vieš udržať tajomstvo? vznikla podľa rovnomenného knižného bestselleru spisovateľky Sophie Kinsellovej. Ten bol preložený do 40 jazykov vrátane slovenčiny a po celom svete sa z neho predalo viac ako 40 miliónov kusov.

Vďaka svojim úžasným knižným hrdinkám je Sophie Kinsellová medzi čitateľkami zo Slovenska aj z celého sveta už dlho obľúbená. Výborné hodnotenia majú napr. jej knihy Bohyňa v domácnosti, Môj (takmer) dokonalý život, S kým dnes budeš spať? a hlavne jej Závislá od nákupov a ďalšie knihy zo „shopoholickej“ série. Podľa nich bol natočený aj film Spoveď nákupnej maniačky s Islou Fisherovou v hlavnej úlohe. V hlavných úlohách Alexandra Daddario, Tyler Hoechlin, Kimiko Glenn, Laverne Cox, Sunita Mani, Sam Asghari, Judah Friedlander, či Ashlyn Alessi. 

  Foto © Depositphotos/Continental Film/Forum Film/Bonton

Súvisiace články

Filmové novinky na marec 2020

Filmové novinky na marec 2020

Filmový marec ponúkne nevídaný jav. Do oficiálnej kino-distribúcie mieri viac slovensko-českých snímok ako amerických. Z 22 nových...