Od dnes v kinách novinky Ovečka Shaun vo filme: Farmageddon, Vládkyňa zla 2 a Pražské orgie

17.10.2019|Ivet Kollárová|

Tri nové filmy prichádzajú do kín v tretí októbrový týždeň a na svoje si prídu najmä deti. Aj keď, ovečka Shaun vie vyčariť úsmev na tvárach aj starším a dospelým. 

Vo festivalovej atmosfére nás udrží Filmový festival inakosti, ktorý v bratislavskom kine Lumiére prebieha od včera (16.10.), kde potrvá do pondelka a neskôr sa presunie aj do ďalších slovenských miest ako Nitra (Kinoklub Tatra), Košice (Kino Úsmev), Banská Bystrica (Záhrada – Centrum nezávislej kultúry), Žilina (Stanica Žilina-Záriečie) a Liptovský Mikuláš (Diera do sveta).

Duo Will Becher a Richard Phelan prinášajú na plátna kín druhý film s obľúbenou ovečkou Shaun a jeho kamarátmi s názvom Ovečka Shaun vo filme: Farmageddon (Shaun the Sheep Movie: Farmageddon). Čudesné svetlá nad pokojným mestečkom Mossingham oznamujú príchod záhadného návštevníka zo vzdialenej galaxie… Na neďalekej farme Mossy Bottom Farm zatiaľ Ovečka Sahun nič netuší, pretože má plné ruky práce s geniálnymi nápadmi, ako si znova vystreliť z farmára a rozhnevať Bitzera. Čoskoro však jedna mimozemská výmyselníčka neďaleko farmy havaruje, Shaun sa rýchlo chytí novej príležitosti a vyráža na intergalaktickú misiu na záchranu malej návštevníčky pred diabolskou vládnou organizáciou, ktorá sa ju snaží zajať a zneužiť pre svoje nekalé ciele. Podarí sa Shaunovi a jeho stádu odvrátiť Farmageddon na farme Mossy Bottom?

Pokračovania sa dočkal aj príbeh zlej čarodejnice Zloriany v podaní Angeliny Jolie, tentokrát v réžii nórskeho režiséra Joachima Rønninga vo filme Vládkyňa zla 2 (Malaficent: Mistress of Evil). Prešlo päť rokov. Kráľovná čiernej mágie žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora pomaly dospieva. Nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami sa úplne vytratila. Svadba medzi princom Filipom a Aurorou je dôvod k radosti a mnohí dúfajú v spojenectvo. Nečakaný zvrat udalostí a stretnutí s novými mocnými spojencami dostane Auroru a Zlorianu na opačné strany Veľkej vojny, ktorá preverí ich rodinné putá. V hlavných úlohách Angelina Jolie, Elle Fanning, Michelle Pfeiffer, Imelda Staunton, Juno Temple,  či Chiwetel Ejiofor. Film sa u nás premieta aj so slovenským dabingom: Zloriana – Soňa Norisová, Conall – Ján Koleník, Aurora – Bianka Bucková, Kráľovná Ingrith – Tatiana Kulíšková, Prince Philip – Michal Hallon, Percival – Matúš Krátky.

Z americkej pôdy sa presunieme k našim českým susedom. Režisérka Irena Pavlásková natočila drámu Pražské orgie, ktorej predlohou je rovnomenná kniha od spisovateľa Philipa Rotha. Príbeh filmu nás zavedie do Prahy v polovici 70. rokov, kam prichádza slávny americký spisovateľ Nathan Zuckerman – často využívané spisovateľovo alter ego – aby odniesol rukopis napísaný v jazyku jidiš do Ameriky. Autor textu bol zavraždený nacistami. Pre Zuckermana je pražská návšteva bizarným stretom totalitou ovládaným národom a podivuhodným zoskupením režimom umlčovaných umelcov. Vďaka hľadaniu rukopisu sa zoznámi so svojráznou a neskrotnou Oľgou a prenikne na vyhlásené večierky, na ktorých každý hľadá únik ku krátkej slobode po svojom. Zuckerman sa stane divákom i účastníkom dekadentného predstavenia plného zmarených snov. V medzinárodnom hereckom obsadení si zahrali Jonas Chernick, Kseniya Rappoport, Pavel Kříž, Klára Issová, Jiří Havelka, Miroslav Táborský, Martin Stránský, Jan Hrušínský, či Petr Vondráček.

  Foto © Depositphotos/ContinentalFilm/Magicbox/Saturn

Súvisiace články

Filmové novinky na november 2019

Filmové novinky na november 2019

Záver roka 2019 sa nezadržateľne blíži. Ostávajú nám posledné dva mesiace, ktoré si treba užiť napríklad aj návštevou kina, kde to...