Emmy ovládli Mad Men a 30 Rock

22.9.2008|Webnoviny|
Emmy ovládli Mad Men a 30 Rock BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) - Dramatický seriál Mad Men, ktorý sa odohráva v 60. rokoch minulého storočia, získal cenu Emmy v kategórii Najlepší dramatický seriál. Medzi komediálnymi seriálmi dominoval sitcom 30 Rock a jeho hviezdy Tina Fey a Alec Baldwin.

Hlasujúci v 60. ročníku udeľovania televíznych cien Emmy odmenili kvalitu, nie ratingy. Viacerí víťazi totiž pritiahli len pomerne malé publikum. Napríklad Mad Men sa tešili len dvom miliónom divákov. Ceny za herecké výkony v hlavných úlohách dramatických seriálov si odniesli Glenn Close (Damages) a Bryan Cranston (Breaking Bad). Close, ktorú ocenili za stvárnenie neľútostnej právničky, zložila komplimenty ostatným nominovaným, vrátane Holly Hunter a Sally Field. "Sme dôkazom, že komplikované, silné, zrelé ženy sú sexy a môžu viesť šou," povedala s tým, že seba a svoje kolegyne nazýva "sesterstvo kráľovien televíznej drámy". Za vedľajšie úlohy v dramatických seriáloch Emmy získali Dianne Wiest (In Treatment) a Zeljko Ivanek (Damages). V rovnakých kategóriách komediálnych seriálov si ceny odniesli Jean Smart (Samantha Who?) a Jeremy Piven (Entourage).

Už svoju šiestu cenu získala súťažná reality šou Amazing Race. Za najlepšieho moderátora reality šou alebo súťažného programu vyhlásili Jeffa Probsta (Kto prežije). Cenu pre najlepší televízny film získala politická dráma Recount o amerických prezidentských voľbách z roku 2000. V kategórii Najlepší miniseriál zvíťazila historická dráma John Adams z produkcie HBO, ktorá získala aj tri herecké ceny (Paul Giamatti, Laura Linney a Tom Wilkinson).

HBO sa tak v 60. ročníku udeľovania cien Emmy stala najúspešnejšou televíznou spoločnosťou s 26 cenami, vrátane ocenení v kategóriách Creative arts, ktoré udeľovali o týždeň skôr. Druhá priečka patrí ABC s 12 cenami, za ktorou nasledujú CBS, NBC a PBS s desiatimi cenami.   Foto © archív

Súvisiace články