Zomrel známy švédsky herec Michael Nyqvist

28.6.2017|Marko Aust|
Zomrel známy švédsky herec Michael Nyqvist

V utorok opustil svet známy švédsky herec Michael Nyqvist, ktorý vo svojich 56 rokoch prehral boj s rakovinou pľúc, uviedol to portál The Hollywood Reporter. Zanechal po sebe manželku Catharinu a dve deti.

Herec sa narodil 8. novembra 1960 vo švédskom Štokholme. Preslávila ho hlavne úloha investigatívneho novinára Mikaela Blomkvista vo filmoch Muži, ktorí nenávidia ženy (2009)Dievča, ktoré sa hralo s ohňom (2009)Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda (2009). 

Filmy boli úšpešnými švédskymi adaptáciami svetoznámeho bestselleru knižnej série Millenium od švédskeho spisovateľa a novinára Stiega Larssona, ktorá bola preložená aj do slovenského jazyka.

Neskôr v roku 2011 bola natočená ďalšia filmová adaptácia od Davida Fincha, kde úlohu novinára Blomkvista prevzal britský herec Daniel Craig.

Michael Nyqvist si ďalej zahral vo švédskom kriminálnom seriáli Beck, z novších filmov sme ho mohli vidieť v Mission: Impossible 4 (2011)John Wick (2014) alebo Kolónia (2015), ktoré bežali aj v slovenskej kinodistribúcii.

Zdroj:  hollywoodreporter.com Foto © Depositphotos/Bontonfilm

Odporúčané články

Ako som spoznal vašu mamu

Ako som spoznal vašu mamu

Rozprávanie začalo v septembri 2005... a 31. marca 2014 sa Tedove deti konečne dozvedeli, ako sa ich otec zoznámil s ich matkou. A k tomu aj...
Avatar

Avatar

V úvode tejto recenzie by som sa chcel podeliť s mojou osobnou filmovou “filozofiou”: hoci veľké množstvo ľudí tvrdí, že každý...
Cooper namiesto Clooneyho?

Cooper namiesto Clooneyho?

The Man From U.N.C.L.E. Stevena Soderbergha (ktorého Nákaza sa práve šíri aj slovenskými kinami) stále vyberá vhodného herca na úlohu...