V snímke o Glorii Steinem si zahrá aj herečka a speváčka Janelle Monáe

11.12.2018|Ivet Kollárová|

Hlavnú úlohu známej novinárky a aktivistky za ženské práva Glorii Steinem si v životopisnej snímke The Glorias: A Life on The Road v rôznych časových obdobiach zahrajú herečky Julianne MooreAlicia Vikander. K snímke sa najnovšie pridala aj Janelle Monáe, ktorá stvárni Dorothy Pitman Hughes, aktivistku za ženské a ľudské práva, ktorá spoločne so Steinem založila magazín Ms. 

O réžiu snímky sa postará Julie Taymor, ktorej scenár čerpá z memoárov Glorii Steinem. O produkciu sa postará spoločnosť Fifty-Four Pictures. Výkonnými producentkami filmu The Glorias: A Life on the Road sú samotná Steinem a Amy Richards.

Napriek tomu, že Janelle Monáe nie je u nás najznámejšia, pamätať si ju môžeme výbornými výkonmi z oscarovských filmov MoonlightSkryté čísla. Talentovaná herečka a speváčka sa najbližšie predstaví vo filme Welcome to Marwen po boku Steva Carella. Zahrať by si mala v životopise o politickej a anti-otrokárskej aktivistke Harriet Tubman s názvom Harriet a svoj hlas prepožičia postavičke v novej verzii Disney filmu Lady a Tramp.

Zdroj:  hollywoodreporter.com Foto © Depositphotos

Odporúčané články

Ako som spoznal vašu mamu

Ako som spoznal vašu mamu

Rozprávanie začalo v septembri 2005... a 31. marca 2014 sa Tedove deti konečne dozvedeli, ako sa ich otec zoznámil s ich matkou. A k tomu aj...
Posledná légia (The Last Legion)

Posledná légia (The Last Legion)

Historická adventúra Douga Leflera, Posledná légia, rozpráva príbeh z čias rozpadu Rímskej ríše čiastočne inšpirovaný...