Štyri nové filmy mieria dnes do našich kín, John Wick 3, Brightburn, Ugly Dolls a Daddy Cool

16.5.2019|Ivet Kollárová|

Dnešný premiérový deň a tretí májový týždeň prinesie do kín štyri nové filmy, pokračovanie filmu John Wick, horor Brightburn, animák Ugly Dolls a francúzsku komédiu Daddy Cool.

Highlightom týždňa je akčný thriller John Wick 3: Parabellum (John Wick: Chapter 3 – Parabellum) od režiséra Chada Stahelskeho. V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie. V hlavných úlohách Keanu Reeves, Halle Berry, Jason Mantzoukas, Ian McShane, Anjelica Huston, Laurence Fishburne, Lance Reddick, Hiroyuki Sanada, Yayan Ruhian, Randall Duk Kim, či Roger Yuan.

V réžii Davida Yaroveskeho a pod producentskou záštitou Jamesa Gunna, režiséra Strážcov galaxie, si vychutnáme nový horor, Brightburn. Čo sa stane, keď dieťa z iného sveta pristane na Zemi, ale namiesto toho, aby sa stalo hrdinom, pretvorí svoje superschopnosti v zlovestné činy? V hlavných úlohách Elizabeth Banks, David Denman, Jackson A. Dunn, Matt Jones, Jennifer Holland, Meredith Hagner, Steve Agee, či Gregory Alan Williams.

Nový animovaný film čaká aj na deťúrence. Režisér Kelly Asbury natočil Ugly Dolls. Postavičky UglyDolls si žijú svoj bezstarostný život v mestečku Uglyville, kde je vítané všetko iné, zvláštne, a nikto nikoho neposudzuje podľa toho, ako vyzerá. Moxy však nie je spokojná, a preto nahovorí niekoľko svojich kamarátov, aby odišli z malého mesta a vydali sa hľadať „Veľký svet“, kde má každá hračka skutočného parťáka – ľudské dieťa. Objavia však niečo iné... Inštitút dokonalosti je zariadenie, v ktorom vychovávajú dokonalé hračky. Lenže vo väčšine prípadov je dokonalá iba fasáda, ktorá mnohých núti skrývať aj tie najmenšie chybičky krásy, ale vyhoveli prísnym kritériám. UglyDolls zrazu začínajú chápať, čo znamená byť odlišný, keď niekto túži byť milovaný. Nakoniec ale prídu na to, že nemusíte byť perfektní, aby ste boli úžasní, pretože najviac záleží na tom, kým naozaj ste. V anglickom znení Kelly Clarkson, Nick Jonas, Janelle Monáe, Blake Shelton, Pitbull, Gabriel Iglesias, Wanda Sykes, či Emma Roberts. U nás sa film premieta so slovenským dabingom.

A po troch amerických snímkach privítame dnes aj jednu francúzsku, konkrétne komédiu Daddy Cool od režiséra Maxima Govareho. Daddy Cool, slávny hit Boney M, dal názov bláznivej komédii o štyridsiatnikovi, ktorý si doma založí materskú škôlku a vedie ju hlavne veľmi svojsky. Adriena odkopne jeho priateľka, pretože sa vôbec nespráva ako zrelý muž, ale skôr ako tínedžer. Bez zodpovednosti, bez ambícií, bez poriadnej práce, no i napriek tomu vždy v pohode. Keď sa spoznali, zábava bolo to najdôležitejšie. Časom ale všetci okolo dospeli… až na neho. Adrien zostal tvrdohlavým flákačom a teraz sa nestačí čudovať, keď naň ho jeho priateľka Maude srší hromy a blesky. Už by chcela mať rodinu, ale nejde mať deti s dieťaťom.

Adrien si ale zachová chladnú hlavu a vymyslí senzačný plán, ako ukázať, že je dospelý a zodpovedný rovnako ako ostatní dospelí a zodpovední. Je to plán toho najťažšieho kalibru s najrýchlejšou účinnosťou. V ich spoločnom byte si založí súkromné ​​jasle. Záujemcov je veľa a z Adriena je za veľmi krátky čas „otec na plný úväzok“. Lenže. . . deti sa pohybujú, dokonca každé iným smerom. Akonáhle to ide, tak sa o niečo buchnú, vedia byť hlučné, oproti predpokladu, že celý deň nespia, chcú jesť, chcú aj piť, potrebujú prebaliť, a opäť sa pohybujú a opäť každé iným smerom. Adrien zostáva v pokoji, cigaretku za žiadnych okolností neodkladá a na každý problém nájde nejaké originálne riešenie. Do rodičovských učebníc sa pravdepodobne nedostane, ale šanca na udržanie detí nažive tu nejaká je. A s ňou aj šanca na návrat k priateľke. V hlavných úlohách Vincent Elbaz, Laurence Arné, Jean-François Cayrey, Grégory Fitoussi, Juliette Pivolot, Abel Mansouri Asselain, Maxence Chanfong-Dubois, či Bernard Le Coq.

  Foto © Depositphotos/Forum Film/Itafilm/Bonton

Súvisiace články

Prehľad filmov na máj 2024

Prehľad filmov na máj 2024

Pred nami je mesiac máj, mesiac lásky a my tu máme pre vás opäť prehľad filmov, ktoré uvidíme v slovenských kinách. Kaskadér Jeho...