TV tipy na druhý júlový víkend: legendárny príbeh Bonnie a Clyde

10.7.2020|Marko Aust|

Prázdninové dni nám pekne ubiehajú, máme pred sebou ďalší júlový víkend a s nimi i naše pravidelné televízne tipy.

Piatkový večer si môžete spestriť legendárnou snímkou Bonnie a Clyde (21:55h, ČT2), ktorá vypráva príbeh zločineckej dvojice lupičov v 30-tych rokoch minulého storočia. Snímka v čase svojho vzniku vzbudila značný ohlas a bola nominovaná až v desiatich kategóriach na Oscara, z ktorých vyhrala za vedľajšiu úlohu a kameru. Dvojicu zahralo herecké duo Warren Beatty a Faye Dunaway. Nenechajte si ujsť náš obsiahly retro článok Bonnie a Clyde (1967).

Ak netrpíte závratmi z výšok, na sobotu doporučujeme zhliadnúť snímku od oscarového režiséra Roberta Zemeckisa s názvom Na lane (20:30h, Markíza). Philippovi Petitovi sa podarilo prejsť po oceľovom lane natiahnutom medzi budovami Svetového obchodného centra. Za pomoci svojho mentora Papa Rudyho a atypickej skupiny komplicov, prekonal Petit všetky prekážky a nástrahy osudu, aby si splnil svoj šialený sen.

Nedeľný večer môžete vyplniť akčným thrillerom Londýn v plameňoch (20:30h, Markíza). Na pohreb britského premiéra sa zídu lídri celého západného sveta a vďaka bezpečnostným manévrom by Londýn v tej chvíli mal byť tým najbezpečnejším miestom na zemi. Namiesto toho sa však stane smrtiacou pascou. Hrozivej situácii a budúcnosti v totálnom chaose sa znova postaví Gerard Butler s britským agentom po boku. Záchrana nespočíva v predvídateľných vojenských manévroch, ale v poctivej ručnej práci. V ďalších úlohách sa objavia Morgan Freeman, Aaron Eckhart či Angela Basset.

Prajeme pekný a ničím nerušený víkend a opäť dovidenia v ďalších televíznych tipoch.

  Foto © Warner Bros/Bonton Film/Itafilm

Súvisiace články

Filmové novinky na august 2020

Filmové novinky na august 2020

Akoby mávnutím čarovného prútika sme sa prehupli do druhej polovice leta, do mesiaca august. Mesiac, ktorý do kín prinesie o pár snímok...