HBO uviedie seriál Taboo s Tomom Hardym

8.1.2017|tlačová správa - redakčne upravené|

Taboo sa odohráva v roku 1814 a rozpráva príbeh Jamesa Keziaha Delaneyho, ktorý prešiel celý svet, a teraz sa vracia z Afriky do Londýna. Má zdediť to, čo ostalo z prepravného impéria jeho otca. Chce začať nový život. Na svojej ceste k získaniu rodinného dedičstva sa musí James postaviť nepriateľom, ktorí číhajú na každom rohu, a zároveň uniknúť trestu smrti, ktorý je naň uvalený. V napínavom príbehu lásky a zrady sa naviac začnú vynárať temné rodinné tajomstvá. 

Hlavné úlohy v Taboo stvárnili Tom Hardy (Revenant - Zmŕtvychvtanie) ako James Keziah Delaney, Jonathan Pryce (Hra o tróny) ako Sir Stuart Strange, Michael Kelly (House of cards) ako Dumbarton, Oona Chaplin (Hra o tróny) ako Zilpha Geary a David Hayman ako Brace.

Fotogaléria Taboo (2016)Zobraziť fotogalériu »

Taboo vytvorili Steven Knight, Tom Hardy a Chips Hardy, ktorý je zároveň producentom seriálu. Producentmi sú aj Ridley Scott a Kate Crowe za spoločnosť Scott Free, Tom Hardy a Dean Baker za spoločnosť Hardy Son & Baker, Steven Knight a Timothy Bricknell. Seriál, ktorý natočil Kristoffer Nyholm (epizódy 1-4) a Anders Engström (epizódy 5-8), je už treťou spoluprácou Hardyho a Knighta po filme Locke a seriáli Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu.

Osemdielna dráma má premiéru 8. januára na HBO GO. Na HBO OD bude od 9. januára 2017.

Zdroj:  HBO Foto © HBO

Súvisiace články