Od dnes v kinách dlhoočakávaný spinoff Solo: A Star Wars Story plus ďalšie dve novinky

24.5.2018|Ivet Kollarova|

Ak ste fanúšikmi hollywoodskych blockbustrov tieto týždne si v kinách prídete na svoje. Po nenahraditeľnom Deadpoolovi do kín prichádza ďalší dlhoočakávaný megahit, spinoff jednej z najúspešnejších filmových sérii - Star Wars o Han Solovi. V počte tri kusy dnes v našich kinách privítame nové filmy, a bude aj jeden klubový a jedna komédia a potvrdenie, že aj herečky (a filmové ikony) nad 60 rokov majú v Hollywoode stále čo povedať.

Z Francúzska prichádza sociálna dráma o francúzskej problémovej mládeži a jej začlenení do spoločnosti a života „dospelých“ režisérky Laurent Cantet, Lekcia (L´atelier). Film sa odohráva jedno leto, v meste blízko Marseille, ktoré bolo kedysi známym prístavom, ale pred 25. rokmi ho zavreli. Práve tu sa odohráva workshop pre 7 mladých ľudí. Pod dohľadom úspešnej spisovateľky Olivie Dejazet, sú účastníci požiadaní, aby napísali fikciu noir, prepojenú na priemyselnú minulosť ich rodného mesta.  Lekciu po lekcii začne jeden z nich – chlapec menom Antoine – budiť pozornosť svojou provokáciou, agresiou a odporom voči každému, vrátane Olívie. Napätie sa zvyšuje, keď číta jeho príbeh o masovej vražde očami páchateľa, ktoré mu až podozrivo dobre rozumie. V hlavných úlohách Marina Foïs, Matthieu Lucci, Florian Beaujean, Mamadou Doumbia, Mélissa Guilbert či Warda Rammach.

V réžii Rona Howarda si od dnes v našich kinách môžeme vychutnať prvé dobrodružstvo Han Sola – najobľúbenejšieho kriminálnika v galaxii vo filme Solo: A Star Wars Story. Naloďte sa na Millennium Falcon a vydajte sa do praďalekej galaxie v najnovšom pokračovaní ságy Star Wars. Počas série eskapád, hlboko v temnom a vesmírnom podsvetí, sa mladý pilot Han Solo spriatelí so svojím budúcim partákom, mohutným chlpatým Chewbaccom, ale stretáva aj  notorického gamblera Landa Carlissiana. Na tejto ceste sa zrodí jedna z legendárnych postáv série Star Wars. V hlavných úlohách uvidíme Emiliu Clarke, Aldena Ehrenreicha, Thandie Newton, Woodyho Harrelsona, Donalda Glovera, Paula Bettanyho, Jona Favreaua, Clinta Howarda, Warwicka Davisa, Richarda Dixona, Phoebe Waller – Bridge či Joonasa Suotama. 

Filmové ikony Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen a Mary Steenburgen si pod režisérskou taktovkou Billyho Holdermana zahrali štyri priateľky, ktorých život zmení kniha 50 odtieňov sivej vo filme Dámsky klub (Book Club). Príbeh filmu je umiestnený v slnečnej Kalifornii. Štyri celoživotné priateľky sú vášnivé čitateľky kníh. Pravidelne sa každý mesiac stretávajú vo svojom knižnom klube, kde diskutujú nielen o literatúre. A jedného dňa sa začítajú do erotického románu Päťdesiat odtieňov sivej. 

Táto voľba sa ukáže viac ako len inšpiratívna… Diane totiž nedávno ovdovela po 40 ročnom manželstve. Vivian si užíva spoločnosť mužov, ale záväzkom sa dôsledne vyhýba. Sharon sa i po desaťročiach stále snaží spamätať z rozvodu. A manželstvo Carol po 35 rokoch speje neodvratne ku koncu. Vášnivý a živočíšni svet pána Graya doslova obráti ich unavené životy hore  nohami. V dámach sa opäť naplno rozhorí túžba po romantike a dobrodružstve. Nová kapitola je nielen v knihách vždy tá najlepšia… dámam vo filme bravúrne sekundujú Any Garcia, Graig T. Nelson, Don Johnson, Richard Dreyfuss, ale aj Alicia Silverstone, Katie Aselton, Ed Begley Jr., Wallace Shawn či Matt Riedy.

  Foto © Depositphotos/ASFK/Magicbox/Saturn Film

Súvisiace články

Prehľad filmov na jún 2024

Prehľad filmov na jún 2024

Vstúpili sme do ďalšieho mesiaca jún, začína letné obdobie. Prinášame stručné zhrnutie na aké júnové snímky sa môžeme tešiť v...
Prehľad filmov na máj 2024

Prehľad filmov na máj 2024

Pred nami je mesiac máj, mesiac lásky a my tu máme pre vás opäť prehľad filmov, ktoré uvidíme v slovenských kinách. Kaskadér Jeho...