Od dnes v kinách horor Ghost Stories a spinoff k filmu Dannyho jedenástka, Debbina 8

7.6.2018|Ivet Kollarova|

Prvý júnový týždeň rozbehnú v kinách len dve novinky, no o to zaujímavejšie. Dvojica režisérov Jeremy Dyson a Andy Nyman natočili jeden z najlepších britských hororov, Ghost Stories. Skeptický profesor Phillip Goodman sa zaoberá vyvracaním zdanlivo nadprirodzených udalostí. Do rúk sa mu, ale dostanú tri nevysvetliteľné prípady a vo chvíli, keď ich začne riešiť, sa sám dostane do desivej hororovej špirály.

To, že niekto neverí na duchov neznamená, že duchovia neveria na neho. Či snáď, že dokonca neexistujú. Jedným takým skeptikom je aj profesor Phillip Goodman, ktorý si dal za úlohu vysvetliť a odhaľovať zdanlivo nadprirodzené javy a zistiť ich skutočnú podstatu. A práve kvôli tomu sa s ním spojí jeden muž, ktorý ho vyzve, aby vyšetril tri nevysvetliteľné prípady. Profesor Goodman sa teda vydáva na výpravu, ktorej cieľom je racionálne vysvetlenie týchto nadprirodzených príbehov.

Postupne sa stretne s tromi vydesenými ľuďmi. Nočný strážnik Tony Matthews prežil v prázdnom sklade strašidelné stretnutie, teenager Simon Rifkind pred časom absolvoval desivú nočnú jazdu, kvôli ktorej dodnes žije život v nechcenom horore. Tretím vyšetrovaným prípadom je zážitok seriózneho bankára Mike Priddlea, ten prežil stretnutie s duchmi, ktoré zásadne otriaslo jeho do tej doby dokonalým životom.

Keď začne Goodman vyšetrovať tieto príbehy, tak do tejto chvíle jeho racionálny svet sa začína totálne rozpadať. Je to klam jeho mozgu alebo za všetkým stoja temné sily? Postupne je vtiahnutý do odhaľovania hlboko ukrytého tajomstva, ktoré obráti jeho život na ruby a zmení všetko, čo si doteraz o sebe myslel. V hlavných úlohách Andy Nyman, Martin Freeman, Paul Whitehouse, Alex Lawther, Paul Warren či Ramzan Miah. 

Nastáva zmena a namiesto mužnej Dannyho jedenástky je tu nové, ženské obsadenie. V réžii Garyho Rossa a vo filme Debbina 8 (Ocean’s 8) uvidíme osem výnimočných žien s ešte výnimočnejším talentom, ktoré plánujú lúpež v New Yorku. 5 rokov, 8 mesiacov a 12 dní... Presne tak dlho plánovala Debbie Ocean najväčšiu lúpež svojho života. A presne vie, čo musí spraviť – zostaviť tím z najlepších expertiek vo svojom odbore. Spolu s parťáčkou Lou Miller získali do svojej skupiny – šperkárku Amitu, pouličnú podvodníčku Constance, najlepšiu priekupníčku na kradnutý tovar Tammy, hackerku Nine Ball a módnu dizajnérku. Cieľ je jasný – 150 miliónov dolárov v diamantoch – presne tých, ktoré budú na krku svetoznámej herečky Daphne Kluger a tá bude stredobodom pozornosti najväčšej udalosti roka, bál Met Gala. 

V hlavných úlohách excelujú herečky Sandra Bullock ako Debbie Ocean, Cate Blanchett ako Lou Miller, Anne Hathaway ako Daphne Kluger, Helena Bonham Carter ako Rose Weil, Sarah Paulson ako Tammy, Mindy Kaling si zahrala Amitu, reperka Awkwafina je Constance a speváčka Rihanna v úlohe Nine Ball. Vo filme si zahrajú aj James Corden ako vyšetrovateľ poistnej udalosti a Richard Armitage v úlohe nič netušiaceho spoločníka Daphne Kluger na bále roka. 

  Foto © Depositphotos/CinemArt/Continental Film

Súvisiace články

Filmové novinky na november 2018

Filmové novinky na november 2018

Doslova míľovými krokmi sa približujeme ku koncu roku 2018. Pred sebou máme už len dva posledné mesiace a odpočítavanie zahájime...