Režisér Christopher McQuarrie natočí ďalšie dva filmy Mission: Impossible

16.1.2019|Ivet Kollárová|
Režisér Christopher McQuarrie natočí ďalšie dva filmy Mission: Impossible

V lete do kín prišla šiesta časť filmovej série Mission: Impossible s názvom Fallout, ktorá sa stala najúspešnejšou vo franchise a celosvetovo do tohto dňa zarobila cez 790 miliónov dolárov. Špeciálna bola hneď niekoľkými prvkami: objavili sa v nej, okrem iných, dva obrovské, dych berúce kaskadérske kúsky (zoskok HALO a vrtuľníková naháňačka, o ktoré sa samozrejme postaral Tom Cruise), prvýkrát v sérii sa na scénu vrátil úhlavný nepriateľ Solomon Lane (v podobe Seana Harrisa) a rovnako aj prvá ženská hlavná hrdinka Ilsa Faust, ktorá bola predstavená v piatej časti – Národe grázlov a stvárnila ju Rebecca Ferguson.

Veľmi významný prvok, na prvý pohľad riskantný, bol návrat Christophera McQuarrieho na režisérsku stoličku, ktorý sa rovnako postaral o M:I číslo 5 – Národ grázlov. Risk vyšiel na výbornú a napriek prvotným otáľaniam a negáciám o ďalšom pokračovaní, sa dnes potvrdili správy, že Christopher McQuarrie bude režírovať nie jedno, ale hneď dve ďalšie pokračovania Mission: Impossible. Vo franchise to budú siedmaôsma časť, pre ktoré McQuarrie opäť napíše aj scenár.

Začiatok produkcie filmov, ktoré by sa mali natáčať back to back, čiže buď simultánne alebo s menším časovým odstupom, známy zatiaľ nie je (do úvahy pripadajú koniec roka 2019, či začiatok 2020). Do kín by mali filmy doraziť v lete 20212022, ako to na svojich sociálnych sieťach potvrdil Tom Cruise:

Štúdia Paramount v ďalších pokračovaniach filmov Mission: Impossible môžu počítať so svojou najväčšou hviezdou, Tomom Cruisom, ktorý stvárňuje agenta Ethana Hunta. Koľkí z jeho tímu, Benji (Simon Pegg), Luther (Ving Rhames), či Ilsa (Rebecca Ferguson) sa vrátia späť, ani či sa objavia nové tváre z ostatného pokračovania Fallout (Angela Bassett, či Vanessa Kirby), známe zatiaľ nie je. 

Christopher McQuarrie ako režisér spolupracoval s Tomom Cruisom, okrem M:I filmov, aj na filme Jack Reacher: Posledný výstrel a ako scenárista na filmoch Na hrane zajtrajška, Múmia a momentálne spolu natáčajú pokračovanie hitu Top Gun s podtitulom Maverick.

Zdroj:  hollywoodreporter.com Foto © Depositphotos/Warner Bros./twitter

Odporúčané články

Extravagantný bohém Johnny Depp

Extravagantný bohém Johnny Depp

Americký herec a hudobník Johnny Depp sa narodil 9. júna 1963 v Owensboro v americkom štáte Kentucky pod menom John Christopher Depp rodičom...
Skryté čísla

Skryté čísla

Tohtoročná oscarová sezóna priniesla slušnú kvalitatívnu nádielku, kde si každý mohol nájsť to svoje. Skryté čísla naviac zabodovali...
Divoké vlny (Surf's Up)

Divoké vlny (Surf's Up)

Tak ako každé leto aj toto so sebou prináša rôzne filmové diela v čisto komiksovom resp. kreslenom duchu. V minulosti sme mali možnosť...