Novinky streamu Disney+: Lokiho nové herecké obsadenie a príprava seriálu The Mighty Ducks

18.2.2020|Ivet Kollárová|

Disneho prvý stream, na ktorý na Slovensku stále čakáme, prišiel s dvoma zaujímavými novinkami. Do marvelovského seriálu Loki obsadili jeho tvorcovia herečku Gugu Mbatha-Raw, ktorá sa pridá k skorej ohláseným hercom Owenovi Wilsonovi, Sophii Di MartinoTomovi Hiddlestonovi, ktorý si zopakuje úlohu zákerného “bôžika“, Lokiho. 

Loki, brat Boha blesku Thora, zohral kľúčovú úlohu vo filmoch o Avengeroch. Jeho postavu sme stratili v časti z roku 2018, Nekonečná vojna, následne sa na krátko objavil vo filme Endgame, kde sa mu podarilo zmiznúť aj s jedným kameňom nekonečna. A práve na túto etapu sa zameria seriál streamu Disney+. Dozvieme sa tak, kde sa celú dobu nachádzal a čo robil.

Autorom, scenáristom, ako aj výkonným producentom seriálu Loki je Michael Waldron. Seriál by mal mať na streame Disney+ premiéru začiatkom roka 2021.

Ďalším chystaným seriálom streamu Disney+, mimo marvelovských, je seriálový remake originál filmu z roku 1992, Šampióni (The Mighty Ducks). A z originál filmu sa vracia jedna kľúčová postava a to tréner Gordon Bombay, ktorého opäť stvárni Emilio Estevez. V origináli bývalý hokejista a advokát Bombay dostal od súdu, za sústavné porušovanie predpisov, trest odpracovať 500 hodín verejno-prospešných prác, v rámci čoho sa dostal k pozícii trénera najhoršieho chlapčenského hokejového tímu v Minnesote, z ktorého sa neúnavným tréningom a špeciálnymi metódami stane jeden z najlepších tímov.

V 10-dielnom seriáli si okrem Esteveza zahrajú aj Lauren Graham, Julee Cerda a Brady Noon, Swayam Bhatia, Taegen Burns, Bella Higginbotham, Luke Islam, Kiefer O'Reilly, Maxwell Simkins, či De'Jon Watts, ktorí stvárnia nových mladých hokejistov. Autorom a scenáristom seriálu je Steve Brill, ktorý stojí za vznikom originálov (dokopy troch filmov) The Mighty Ducks.

Dej seriálovej novinky sa odohráva opäť v Minnesote a z pôvodného neúspešného tímu Mighty Ducks sa stal jeden z najlepších tímov juniorskej ligy. No po tom, čo z tímu vylúčia 12-ročného Evana, on a jeho mama sa rozhodnú založiť si vlastný tím nedocenených hráčov, ktorý bude súťažiť v nabitej juniorskej lige plnej víťazstva-chtivých konkurentov. Trénerom „outsiderov“ nebude nikto iný ako Gordon Bombay.

Seriál The Mighty Ducks sa momentálne natáča vo Vancouveri a jeho premiéra na streame Disney+ je naplánovaná na koniec tohto roka.

Zdroj:  hollywoodreporter.com Foto © Depositphotos/WaltDisney/Disney+

Súvisiace články

Prehľad filmov na jún 2024

Prehľad filmov na jún 2024

Vstúpili sme do ďalšieho mesiaca jún, začína letné obdobie. Prinášame stručné zhrnutie na aké júnové snímky sa môžeme tešiť v...
Prehľad filmov na máj 2024

Prehľad filmov na máj 2024

Pred nami je mesiac máj, mesiac lásky a my tu máme pre vás opäť prehľad filmov, ktoré uvidíme v slovenských kinách. Kaskadér Jeho...