Filmové premiéry v slovenských kinách na 33. týždeň (17.8.-24.8.2017)

17.8.2017|Ivet Kollárová|

Dnešný premiérový deň sa môžeme tešiť z troch nových filmov v našich kinách. Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson natočili akčnú komédiu, Halle Berry sa predstaví v napínavom thrilleri a Gael García Bernal sa pustí po stopách čilského básnika Pabla Nerudu.

Ako ďaleko dokáže zájsť matka, ktorej uniesli syna? Dozvieme sa v novom filme Luisa Prieta Na doraz (KIDNAP). Nevinný deň v parku sa zmení na peklo, keď sa Karla na sekundu otočí, aby vybavila telefonát s právnikom. V zapätí vidí, ako jej 6-ročného syna Frankieho vlečú do auta dvaja cudzí ľudia a veľkou rýchlosťou unikajú preč. Bez pomoci a s takmer prázdnou nádržou je nútená prenasledovať únoscov svojho syna sama. V tejto divokej naháňačke sa musí spoliehať len na vlastné inštinkty, ak chce ešte niekde svojho syna vidieť. Riskuje všetko a nezastaví sa pred ničím. V hlavných úlohách Halle Berry, Sage Correa, Jason George, Arron Shiver, Chris McGinn, Lew Temple, Kurtis Bedford, či Carmella Riley.

Režisér Patrick Hughes prichádza so svojou novinkou, akčnou komédiou o tom, že niekedy aj nájomný vrahovia potrebujú ochranu, s názvom Zabijakov osobný strážca (Hitman’s Bodyguard). Špičkový bodyguard Michael Bryce dostane špeciálnu úlohu – musí sa postarať o svojho úhlavného nepriateľa. Jeden z najznámejších zločincov sveta, Darius Kincaid, je kľúčovým svedkom v dôležitom prípade, a treba ho bez ujmy na zdraví dopraviť na súdne pojednávanie. Neúprosný telesný strážca a obávaný zabijak, ktorí si dlhé roky šli po krku, sa na dlhých 24 hodín stanú súčasťou spoločného tímu. Na neuveriteľnej ceste z Londýna do Haagu na nich všade striehnu ľudia obávaného východoeurópskeho diktátora. Čakajú ich šialené naháňačky a divoké prestrelky na súši aj na mori. A všetko ešte skomplikuje Kincaidova žena, ktorá je rovnako známa firma ako jej manžel... Vo filme si zahrali Ryan Reynolds, Salma Hayek, Samuel L. Jackson, Gary Oldman, Elodie Yung, Richard E. Grant, Dijarn Campbell, Joaquim de Almeida, Kirsty Mitchell, Joséphine de La Baume, či Sam Hazeldine.

Klubovú scénu novým filmom Neruda potešil čilsky režisér Pablo Larraín, s ktorým sa vydal po stopách známeho čilského básnika Pabla Nerudu. Píše sa rok 1948 a Studená vojna sa dostala k chilským hraniciam. Senátor Pablo Neruda obviňuje vládu zo zrady Komunistické strany, za čo ho prezident Gonzalez Videla zbavuje funkcie. Policajný prefekt Oscar Peluchonneau je poverený básnikovým zatknutým. Neruda sa pokúša spolu so svojou manželkou ujsť z krajiny, to sa mu však nepodarí a oba sú nútení sa viac ako rok skrývať. Inšpirovaný dramatickými udalosťami svojho nového života Neruda spisuje epickú zbierku básní Canto General (Veľký spev). V Európe medzitým legenda o prenasledovanom básnikovi silnie a umelci, vedení Pablom Picassom, sa dožadujú Nerudovho oslobodenia. Neruda však vidí tento boj so svojou nemesis Peluchonneauom ako príležitosť k znovuobjaveniu samého seba. Vo filme si zahrali Gael García Bernal, Luis Gnecco, Mercedes Morán, Emilio Gutiérrez Caba, Diego Muñoz, či Alejandro Goic.  

  Foto © Depositphotos

Súvisiace články