Dnes idú do kín len dva nové filmy, Asterix a tajomstvo čarovného nápoja a Bumblebee

20.12.2018|Ivet Kollárová|

Tretí decembrový týždeň znížime nové filmy opäť na polovicu a v kinách privítame len dve novinky. Potešia sa deti, ktoré si do kín môžu ísť pozrieť nové dobrodružstvá Asterixa a Obelixa, a fanúšikovia Transformerov.

Francúzska režisérska dvojica Alexandre Astier a Louis Clichy natočila animovaný film Asterix a tajomsto čarovného nápoja (Astérix: Le secret de la potion magique). Príbeh z prostredia svojráznej Galskej dediny sa točí okolo ich čarovného nápoja. Ten účinkuje tak, že kto ho vypije tak sa stane nadpozemsky silný. A vďaka tejto sile, odoláva dedina neustálym útokom Rimanov. Starý a popletený druid Panoramix, ktorý ako jediný vie tento nápoj pripraviť, však jedného dňa spadne pri zbere imela zo stromu. Pri páde si nielenže zlomí nohu, ale si aj uvedomí, že ak sa s ním niečo stane, tak budúcnosť Galov je ohrozená. Preto sa rozhodne odovzdať tajomstvo čarovného nápoja niekomu mladšiemu. Pri hľadaní toho správneho druida si vezme na pomoc dvoch „osvedčených “hrdinov z dediny – Asterixa a Obelixa. A dobrodružná cesta za budúcim nositeľom tajomstva čarovného nápoja môže začať... film sa premieta so slovenským dabingom, v ktorom budeme počuť Dušana Kaprálika, Ivana Romančíka, Petra Marcina, Iva Gogála, Jozefa Vajdu, Henricha Pláteka, či Mateja Landla.

A v réžii Travisa Knighty vznikol možno doposiaľ najlepší diel Transformerov, od dielu prvého, ktorý je tak trochu pokračovaním, tak trochu prequelom, a tak trochu aj svojim originálom. Do kín mieri obľúbenec Bumblebee. Charlie je obyčajné osemnásťročné dievča, ktoré práve k narodeninám dostala svoje prvé auto. Lenže ten žltý „Chrobák“ nie je len obyčajná haraburda, ale Bumblebee, ktorý sa v tejto podobe skrýva nielen pred ľuďmi, ale aj ostatnými Transformers.Charlie Watsonová oslavuje osemnásť, ale veľa dôvodov k radosti nemá. Nádej, že od rodiny dostane vysnívané auto, sa rozplynie vo chvíli, keď rozbalí mimoriadne trápne darčeky. Až majiteľ autobazáru a vrakoviska, u ktorého brigáduje, sa nad ňou zľutuje a daruje jej žltý Volkswagen Chrobák, ktorý avšak spadá skôr do kategórie dar nedar. Len ten najväčší optimista by totiž vsadil na to, že táto kraksňa bude ešte niekedy jazdiť. Charlie ho dokáže rozchodiť aspoň natoľko, že s ním doskáče domov do garáže, kde sa ho pokúsi opraviť. Keď sa ale po prvýkrát pozrie na podvozok, uvidí na ňom dve veľké modré oči a okamžite vie, že toto nebude len také obyčajné auto. S Autobotom Bumblebeem sa spriatelí pozoruhodne veľmi rýchlo, napriek tomu, že ten s ňou kvôli poškodeniu nemôže komunikovať inak než prostredníctvom útržkov pesničiek z autorádia. Vzhľadom k tomu, že Bumblebeeho pomerne intenzívne hľadajú nepriateľsky naladení Deceptikoni z jeho rodnej planéty a podobne nebezpečný vládny agent Burns, nebudú mať Charlie a Bumblebee na bližšie zoznámenie čas a priestor. Na úteku pred nepriateľmi však zistia, že navzdory všetkým predpokladom môžu byť v tomto nesúrodom tandeme neporaziteľní.

Príbeh filmu Bumblebee časovo predchádza všetky diely predchádzajúcich Transformers, a napriek tomu, že diváci dostanú to, na čo sú u tejto populárnej ságy zvyknutí, film Bumblebeedo série tak celkom nezapadá. „Srdcom tohto príbehu je vzťah Charlie a Bumblebeeho, to, ako spolu prežívajú banálne, ale aj veľmi nebezpečné situácie. Vývoj postav je dôležitejší ako akcia, “hovorí o filme Hailee Steinfeld a potvrdzuje tak nádeje, ktoré fanúšikovia Transformers do tohto filmu vkladali. Po kovových orgiách v podaní Michaela Baye sa séria vracia tam, kde ju chcú vidieť – k ľahkosti a zábavnosti prvého dielu. V hlavných úlohách Hailee Steinfeld, Justin Theroux, Angela Bassett, Pamela Adlon, John Cena, Kenneth Choi, Peter Cullen, Glynn Turman, John Ortiz, Marcella Bragio, Stephen Schneider, Vanessa Ross, či Lenny Jacobson. Film si v kinách môžete pozrieť aj so slovenským dabingom.

  Foto © Depositphotos/MagicBox/CinemArt

Súvisiace články