Najočakávanejšie filmy v roku 2019 - 2 časť

6.2.2019|Marko Aust|

V druhej polovici roka nás čaká ďalšia várka očakávaných filmov. Začiatkom letných prázdnin príde do kín film Spider-Man: Ďaleko od domova. Peter Parker sa so spolužiakmi vyberie na prázdniny do Európy, no miesto toho mu pohodovú dovolenku skríži zloduch Mysterio.

V júli sa dočkáme nového spracovania disneyovky Leví kráľ z roku 1994. Pôjde o vizualizačný skvost špeciálnych počítačových efektov, o čom sa môžete sami presvedčiť i v upútavke. Réžie sa chopil Jon Favreau.

O mesiac neskôr sa dočkajú fanúšikovia žánrov hororu a scifi, film Noví mutanti nás zavedie medzi päticu zmutovaných mladých ľudí, ktorí objavujú svoje schopnosti a snažia sa vymamiť zo svojich hriechov v minulosti. Na svoje si príde aj mladšie obecenstvo, do kín príde dlhoočakávané pokračovanie animovanej rozprávky zo sveta hračiek Toy Story 4.

Začiatkom októbra sa očakáva snímka Joker, o neúspešnom stand-up komikovi, ktorý sa dostane na zlé chodníčky a stáva sa z neho psychopatický zabiják. Hlavnú úlohu Jokera stvárni Joaquin Phoenix, sekundovať mu bude herecká hviezda Robert de Niro.

Novembrový mesiac bude v znamení očakávaných animovaných filmov. Jeden z nich bude o slávnej postavičke z videohier Sonic the Hedgehog, ktorú hlavne počítačovým hráčom nemusíme vôbec predstavovať. Ďalšou snímkou bude pokračovanie animáku Frozen 2.

Koncom roka bude zaiste najočakávanejším filmom Star Wars: Epizóda IX. Príbeh o Skywalkerovi sa dostáva do finále pod réžijnou taktovkou J. J. Ambramsa. 

Ako vidno, môžeme sa aj tento rok na čo tešiť. K mnohým snímkam, ktoré sa nedostali do tohoto zoznamu, sa vrátime v ďalších článkoch.

  Foto © Depositphotos

Ostatné časti

Súvisiace články

Filmové novinky na november 2019

Filmové novinky na november 2019

Záver roka 2019 sa nezadržateľne blíži. Ostávajú nám posledné dva mesiace, ktoré si treba užiť napríklad aj návštevou kina, kde to...