Od dnes v kinách tri nové filmy, Hľadá sa Yeti, Zamilovaná Gloria a Kliatba kvíliacej ženy

18.4.2019|Ivet Kollárová|

Veľkonočný týždeň nám prinesie do kín len tri nové filmy a dá tak priestor na dohnanie starších, nepozretých snímok, ktoré sa dajú vychutnať na veľkom plátne.

Prehľad dnešných noviniek začneme hororom od režiséra Michaela Chavesa, Kliatba kvíliacej ženy (The Curse of La Llorona). La Llorona. Plačúca žena. Desivý prízrak chytený medzi nebom a peklom s hrozným osudom spečateným vlastnou rukou. Už len zmienka jej mena desí po svete celé generácie. Počas života v záchvate žiarlivosti utopila svoje deti, no vzápätí sa za nimi so žalostným plačom vrhla do rozbúrenej rieky. Teraz plače naveky. Jej slzy sú smrteľné a kto v noci začuje jej volanie smrti, je zatratený. La Llorona sa zakráda tmou a loví deti v zúfalom pokuse nahradiť vlastné. Stáročiami sa jej nenásytná túžba stáva čoraz väčšou... a jej metódy čoraz desivejšími. V 70tych rokoch 20teho storočia sa La Llorona v Los Angeles zakráda nocou – za deťmi. Ignorujúc strašidelné varovanie znepokojnej matky podozrivej z ohrozovania detí, sa sociálna pracovníčka so svojimi malými deťmi čoskoro ocitne v hrôzostrašnej nadprirodzenej ríši. Jedinou nádejou ako uniknúť smrteľnému hnevu La Llorony zostáva kňaz zbavený ilúzií, ktorý na pomedzí strachu a viery pomocou mysticizmu vyháňa zlo. Vystríhajte sa pred jej chladným kvílením… nezastaví sa pred ničím, aby vás pohltila do svojej temnoty. Jej muky už nič nezmierni. Jej dušu už nič nespasí. Niet úniku pred prekliatím La Llorony. V hlavných úlohách Linda Cardellini, Patricia Velasquez, Raymond Cruz, Madeleine McGraw, Sean Patrick Thomas, Marisol Ramirez, John Marshall Jones, či Irene Keng.

Po horore príde príjemné uvoľnenie s vydarenou novinkou štúdii Laika, animovanou stop-motion snímkou Hľadá sa Yeti (The Missing Link) od režiséra Chrisa Butlera. Predstavujeme vám pána Spojku! Výška 2 metre a 40 centimetrov, hustá srsť, váha 280 kilogramov – ale nedajte sa oklamať jeho vzhľadom....je neuveriteľne milý a srší vtipom. Všetci diváci, ktorí prídu do kina na film HĽADÁ SA YETI si ho zamilujú. Jeho dobrodružstvo začína vo chvíli, keď sa unavený z večnej samoty uprostred divočiny rozhodne napísať list nebojácnemu prieskumníkovi sirovi Lionelovi Frostovi. Prosí ho v ňom, aby mu pomohol nájsť vzdialených súkmeňovcov, ktorí žijú v tajomnom údolí Šangri-La. Sir Lionel dlho neváha a zorganizuje výpravu, ku ktorej sa pridá aj jeho dávna priateľka Adelina Fortnightová. Odvážne trio smeruje na druhý koniec sveta, aby pomohli novému priateľovi a zistili, že rodina sa dá nájsť aj na tých najneočakávanejších miestach. V anglickom origináli: Hugh Jackman, Zoe Saldana, Emma Thompson, Timothy Olyphant, Zach Galifianakis, Matt Lucas, či Stephen Fry. V slovenskom znení budeme počuť Štefana Richtárecha, Mila Kráľa, či Soňu Norisovú.

Čílsky režisér Sebastián Lelio si nakrútil americký remake svojho vlastného rovnomenného filmu z roku 2013, Zamilovaná Gloria (Gloria Bell). Romantický film o tom, že láska prichádza nečakane, že vzťahy sú zložité v každom veku a že vás nič nepoloží, pokiaľ neprestanete naplno žiť. Gloria je rozvedená päťdesiatnička s už dospelými deťmi a nudným kancelárskym životom. Po večeroch sa však rada odviaže v klube na tanečnom parkete, kde raz stretáva Arnolda. Gloria sa doňho nečakane zamiluje a po rokoch opäť zažíva radosti i strasti nového ľúbostného vzťahu, ktorý ju ovplyvní viac, než je ochotná si priznať. V hlavných úlohách Julianne Moore, Sean Astin, Jeanne Tripplehorn, Michael Cera, Alanna Ubach, John Turturro, Holland Taylor, Brad Garrett, Rita Wilson, Cassi Thomson, Jenica Bergere, Tyson Ritter, Barbara Sukowa, či Sandra Rosko.

  Foto © Depositphotos/Continental Film/Forum Film/Itafilm

Súvisiace články